Hrůza z Čechů, jaká tu nebyla: Německá média uveřejnila erekční graf koronaviru

23.02.2021 18:27 | Zprávy

Pro mnoho dojíždějících a řidičů kamionů nastala v pondělí u hranic především jedna věc: povel stůj! Před dálničními hraničními přechody do Německa se následně vytvořily kilometrové dopravní zácpy. Němci tak reagují na neutuchající situaci s šířením nákazy na našem území. Aby toho nebylo málo, své kroky odůvodnili víc než příhodným grafem.

Hrůza z Čechů, jaká tu nebyla: Německá média uveřejnila erekční graf koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace v Německu, ilustrační foto

Německá vláda minulý týden označila Česko za oblast s vysokým výskytem koronavirových mutací a v návaznosti na to zavedla přísné kontroly na hranicích a nikoho, kdo by neměl opravdu vážný důvod, za hranice nepustí. Například pendleři mohou vstoupit do země pouze v případě, pokud pracují ve zdravotnictví. Na hranicích se kvůli kontrolám tvořily obrovské fronty. Podle informací deníku Bild am Sonntag bylo v minulém týdnu zkontrolováno při vstupu do Německa přes 104 tisíc osob.

Nad tím, jak Německo proti ČR přitvrdilo, a ještě více zpřísnilo podmínky pro cestování, se pozastavil poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AFD) Petr Bystroň. Podle něj je zajímavé, že po celou dobu trvání azylové krize tvrdila německá vláda občanům, že absolutně není možné uzavřít hranice. „A teď to najednou jde. Afghánci a Syřané nám nevadí, ale Češi ano. To je velmi zvláštní interpretace evropské soudržnosti,“ uvedl Bystroň.

Hospodářské noviny uvedly, že Německo svým téměř neprodyšným uzavřením hranic porušilo dohodu, která v rámci Evropské unie platí od jarního začátku pandemie. Na tom se shodla většina států EU. Česko podpořilo celkem sedmnáct zemí, aby Němci své kontroly na hranicích zmírnili, protože jsou tak přísné, že vážně narušují dodávky zboží v rámci unie. Stejný názor měla i Evropská komise.

Graf publikovaný například deníkem Bild:
 

Zřejmě i to byl důvod, proč německá média sáhla po dalších argumentech. A jedním z nich byl také graf s průběhem šíření nákazy ve vybraných státech během ledna a února letošního roku. Česká republika v tomto klání dopadla jednoznačně nejhůř.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tomáš A. Nový



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…