„Ať jdou s tím eurem do p*dele,“ řekl nám muž u petičního stánku Svobodných. Trikolóra, Svobodní a Soukromníci v boji za českou korunu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

19.09.2021 14:58 | Reportáž

„Přišel Agrofert, všechno skoupil… Řepka, kukuřice, pšenice… Drancuje se půda,“ zaznělo ohledně českého zemědělství na akci Svobodných, Trikolóry a Soukromníků v Českých Budějovicích. Mluvilo se i o adopci dětí páry stejného pohlaví nebo o očkování. „Moje o rok starší kamarádka měla velmi těžký průběh covidu. Příteli se doteď nevrátil čich,“ popisovala studentka.

„Ať jdou s tím eurem do p*dele,“ řekl nám muž u petičního stánku Svobodných. Trikolóra, Svobodní a Soukromníci v boji za českou korunu
Foto: David Hora
Popisek: Libor Vondráček (Svobodní) mluví s voliči před stánkem TSS s peticí za českou korunu

Lidé podepisovali petici za českou korunu a ozvalo se: „Ať jdou s eurem do prd.ele!“. A proč reklamní stojany skončily „na hlavě“?

Hned na začátku akce Svobodných, Trikolóry a Soukromníků dorazily dvě studentky. S lídrem Svobodných Liborem Vondráčkem diskutovaly o testování dětí ve školách, o očkování i o svazcích mezi páry stejného pohlaví.

„Nesouhlasím s tím, aby děti testovali,“ říkala rázně jedna z nich. Druhá v testování smysl viděla a promluvila o tom, že by děti mohli testovat výtěry z úst.

„I očkovaný vás může nakazit. Očkování je dobré k tomu, abyste vy sama neměla těžký průběh, ale vy byste ho neměla ani tak,“ uvedl Vondráček směrem k jedné ze studentek. Ta okamžitě oponovala.

„To byste se divil. Moje kamarádka, o rok starší než já, chytla deltu a málem skončila v nemocnici. Můj přítel to také minulý rok chytl a nebylo mu dobře, ještě se mu nevrátil čich,“ uvedla studentka, která se představila jako Aneta.

Pět šest lidí v manželství? A málo dětí k adopci

Libor Vondráček se pak pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k tomu, jaký je jeho názor na případné manželství a adopci pro páry stejného pohlaví, nad čímž studentky také diskutovaly.

„Pojem manželství má svůj určitý význam, je to nějaká definice. Jako právník vím, že každý termín musí být přesně definovaný. A je zbytečné, aby stát z moci zákona měnil význam toho pojmu manželství jako takového. Nakonec by se mohlo stát, že někteří budou chtít, aby bylo manželství třeba pro pět nebo šest lidí. Zkrátka, manželství je jen pro dva, a to ženu a muže,“ uvedl Vondráček a dodal:

„To ale neznamená, že by měl stát jakkoli diskriminovat lidi, kteří se mají rádi a zároveň nejsou schopni splnit manželství, naplnit ten jeho význam. Když se mají rádi dva lidé stejného pohlaví a chtějí například znát od lékaře informaci o zdravotním stavu toho druhého, tak by to mělo být umožněno. Stejně tak právo matriční, když chtějí mít stejné příjmení, tak je zbytečné, aby kvůli tomu museli vyběhávat víc papírů než třeba muž a žena, kteří se vezmou v klasické svatbě a je celkem normální, že to jméno se ženě mění. Takže v tomto bychom to chtěli udělat lehčí, ale určitě netlačit na to, že všechno by bylo manželství. Stejně by se nacházela nějaká další přídavná jména, která by se k tomu přidávala.“

Předseda Svobodných Libor Vondráček v hovoru s voličem. Foto David Hora

K případné adopci dětí páry stejného pohlaví pak upřesnil:

„Není aktuálně vůbec problém toho, že by bylo málo lidí, kteří by chtěli dítě adoptovat. Spíš je málo dětí, které jsou k adopci. Přál bych si, aby co nejméně dětí vyrůstalo v ústavech. A pokud by byl problém v tom, že by byl nedostatek párů, které by chtěly dítě adoptovat, tak pak bychom se měli bavit o tom, jestli třeba homosexuální páry mají mít možnost adopce. Protože si myslím, že i homosexuální pár dokáže dítěti předat víc lásky než ústav, kde ty tety určitě jsou moc milé, snaží se, ale zkrátka, když tam těch dětí máte dvacet, tak je to úplně něco jiného,“ vysvětlil a doplnil: „Ale v tuto chvíli bych řekl, že to vůbec není na pořadu dne. Ta kritéria pro dítě heterosexuálních párů jsou tak přísná, řeší se tam jejich stav, jak jsou na tom finančně, jestli dokáží to dítě zabezpečit a dát mu nějaký klidný prostor pro to, aby se dobře vyvíjelo. A je určitě správně, když dítě má mužský i ženský vzor. Takže pokud je dnes těch dětí k adopci opravdu málo, tak ať ideálně chodí do těchto klasických rodin“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

20:17 Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

REPORTÁŽ „Chtělo by to změnu legislativy, ať stát může pomáhat postiženým městům a obcím rychleji ne…