Sportovci se k situaci vyjadřují sporadicky a soustředí se na výsledky. Častá reakce některých novinářů i sportovců v Pekingu je: „Ať už to máme za sebou.“ Prakticky totiž skoro nikam nesmí. „Kdyby nebylo covidu, tak je v Číně úplně jiná olympiáda,“ myslí si bývalý olympionik Bugár.
Sám se zúčastnil olympijských her v čínském Pekingu před necelými 14 lety, má velmi dobrou zkušenost. „Já jsem tam zažil olympiádu v roce 2008. A myslím, že to byla krásná olympiáda. Olympiáda je v Číně, sportoviště jsou připravena, všechno... Akorát ta bezpečnostní opatření jsou kvůli covidu taková, jaká jsou,“ řekl s tím, že organizace je jinak velmi dobře zvládnuta.
- Původní zdroj ZDE
Sportovci by to podle jeho slov měli takto respektovat: „Že jsou kvůli tomu v bublině? To musí respektovat, že nemají takovou volnost a nemohou jít do města, jak dneska hlásili,“ pousmál se. „Největší problém je covid. To je celosvětový problém,“ řekl ke konání her v Pekingu Bugár, bývalý československý atlet maďarské národnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.