„Jako kdyby USA řídili naši nepřátelé.“ 33 svědectví amerického miliardáře

22.10.2024 8:24 | Monitoring

„Přesně toto by prosazovali naši nepřátelé, kdyby chtěli rozvrátit Ameriku.“ Americký investor a miliardář Bill Ackman povětšinou volil demokraty. V těchto volbách však stojí za Donaldem Trumpem. Proč? Našel celkem 33 důvodů, proč současná vláda a demokratická strana ztratily jeho důvěru. Od zatajování mentálního stavu Joea Bidena přes nedostatečnou pomoc Izraeli a povinné vakcíny až ke snaze odstraňovat nepohodlné kandidáty z voleb.

„Jako kdyby USA řídili naši nepřátelé.“ 33 svědectví amerického miliardáře
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký investor Bill Ackman

Nadcházející volby v USA jsou v mnoha ohledech výjimečné. Například v tom, jak byla vybrána demokratická kandidátka, kolik bylo na republikánského kandidáta spácháno neúspěšných atentátů, nebo jak vyhrocená je atmosféra. Ale také v tom, kolik lidí přebíhá z jednoho tábora do druhého. K demokratům přeběhli někteří republikáni, většinou ti, kteří se zaklínají „Trumpa nikdy!“ a nesouhlasí s ním v jeho názorech na Ukrajinu nebo mu nemohou zapomenout „vzpouru“ jeho příznivců 6. ledna 2021 a zpochybňování volebních výsledků.

Ale Donald Trump přetahuje osobnosti a dřívější podporovatele demokratů. Nejkřiklavějším příkladem je samozřejmě Robert F. Kennedy mladší, který se snažil prosadit u demokratů, ale nebylo mu dovoleno se ucházet o funkci prezidenta v řádných stranických volbách.

Jsou tu ovšem i další příklady. Třeba miliardář a správce hedgeového fondu Pershing Square Capital Management Bill Ackman, který všechny své důvody, proč volí a podporuje Donalda Trumpa odhalil teprve nedávno.

Ten zmínil, že většinou volil demokraty, protože v New Yorku, kde žije, nemá republikánský kandidát šanci. Nicméně, vždy se považoval za umírněného a středového voliče, který hlasuje pro to, co je pro zemi nejlepší. Uvedl, že jeho rodina a přátele byli vzhledem k jeho hlasovací a sponzorské historii překvapeni, že volí Trumpa.

Odmítl, že by pro Trumpa hlasoval pro to, že by mu to nějak finančně prospívalo nebo že by snad chtěl získat pozici pro sebe v jeho případné vládě. Jediný „střet zájmů“, který přiznal, je, že pokud bude Amerika za Trumpa prosperovat, bude se i jemu dařit lépe. Trumpa poprvé veřejně podpořil v den, kdy na něho byl spáchán první atentát. Tehdy také slíbil odhalit, co ho k tomu vedlo.

Anketa

Vede Kateřina Konečná KSČM správným směrem?

2%
hlasovalo: 16433 lidí
Ackman našel celkem 33 důvodů, které ho vedou k naprosté ztrátě důvěry v současnou vládu a současnou demokratickou stranu. „Aby bylo jasno, volbou Trumpa neschvaluji vše, co udělal nebo udělá, protože je to nedokonalý člověk. Na rozdíl od manželství nebo obchodního partnerství, kde existuje fakticky neomezené množství alternativ, v těchto volbách máme pouze dvě reálné možnosti. Z těchto dvou se domnívám, že Trump je zdaleka lepším kandidátem, a to i přes své nedostatky a chyby, kterých se v minulosti dopustil,“ míní Ackman.

U celkem 33 důvodů, které uvádí pro svou volbu, pak podotýká, že to jsou sice činy vlády Bidena a Harrisové, ale zároveň jsou to věci, které by prosazovali nepřátelé USA, kdyby chtěli rozložit Ameriku zevnitř.

Jako první důvod zmiňuje Ackman migraci a to, že do USA byly vpuštěny miliony neprověřených migrantů, bez toho, aniž by se kdo staral o to, co to udělá a jak to zatíží komunity, kam přijdou. Dále Ackman demokratům vyčítá vládní politiku utrácení bez ohledu na inflaci, zpackaný ústup z Afghánistánu, nové regulace ztěžující podnikání, úpravy trestního systému, které umožňují násilným zločincům opustit vazbu bez kauce, dekriminalizaci kradení v obchodech a zákaz frakování, který ohrožuje americkou energetickou soběstačnost.

Kromě toho, Ackmanovi se nelíbí ani politika diverzity a inkluze. „Podle které se udělují pracovní místa, ocenění a přijímají na univerzity na základě rasových, sexuálních a genderových kritérií, a učí naše studenty a občany, že svět lze chápat pouze jako nespravedlivý boj mezi utlačovateli a utlačovanými, kde utlačovatelé jsou úspěšní pouze díky strukturálnímu rasismu nebo zmanipulovanému systému a utlačovaní jsou prostě obětí nespravedlivého systému a světa,“ popsal krátce investor, kterému se nelíbí ani snaha učit děti, že pohlaví je fluidní a je možné si ho vybírat, nemluvě o dostupnosti hormonální terapie a chirurgických zákroků pro mladé.

Ackman dále demokratům vyčetl, že ačkoliv zavírali školy, aby se nešířil covid, podporovali masivní protesty Black Lives Matter, při kterých byly rabovány obchody. A také že podporují protiamerické a protiizraelské protesty na vysokých školách a nic nedělají se vzrůstajícím antisemitismem.

Ale demokratům, stejně jako Robert F. Kennedy také vyčítá, že nutili lidem vakcíny, které nebyly řádně otestované, ani nebyl řádně zohledněn rozdíl v riziku pro mladé a staré. A také cenzuru na sociálních sítích, snahu o zneužití americké justice k potopení prezidentských kandidátů, protipolicejní přístup, podporu zastaralých firem a technologií jen kvůli tomu, že alternativy vlastní někdo, kdo není současné vládě po vůli a obecně preferenci vládních řešení na úkor soukromého sektoru. Akcmanovi se nelíbí ani to, že demokraté chtějí zakázat auta se spalovacími motory a plynové sporáky, vzhledem k tomu, jaké by to mělo ekonomické dopady.

V zahraniční politice nesouhlasí s tím, že demokraté povolili sankce na Írán a naopak zadržují zbraně pro Izrael (Ackman je původem žid – pozn. red.) a nic nedělali, když bylo 45 Američanů zabito a 12 vzato jako rukojmí.

Nelíbí se mu ani to, jak demokraté lhali o schopnostech Joea Bidena a obviňovali každého, kdo šířil videa s důkazy o opaku, že jsou upravená. Nebo že v americkém jídle jsou substance, které jsou v jiných zemích pro škodlivost zakázané a velké farmaceutické společnosti nejsou zodpovědné za to, co způsobí očkování jejich přípravky. Z těch méně konkrétních, investor obviňuje současnou vládu, že mladé lidi přesvědčila, že žijí v neférovém systému a nemají možnost dosáhnout na „americký sen“.

Ackmanovi vadí i to, že americká vláda neposkytla alternativním kandidátům (zřejmě Robertu F. Kennedymu) dostatečnou ochranu od tajné služby. A také výhrůžky asistentům a médiím, kteří pro alternativní kandidáty pracují nebo by je chtěli vysílat. Trnem v oku je mu i to, jak byla vybrána demokratická kandidátka, tedy že jí vybrali nejmenovaní lídři partaje bez toho, aby mohli američtí občané hlasovat. A také to, že kandidátka je „podřadná“, když byli k dispozici lepší. Jako poslední důvod pak Bill Ackman uvádí snahy americké vlády zamezit státům, aby při volbách požadovaly doklady od hlasujících, a to v době, kdy řada Američanů ztratila důvěru ve volební systém.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Důchodová reforma

Jak vysvětlíte, že teď kritizujete vládu za navyšování věku odchodu do důchodu, přitom to není tak dlouho, co jste to taky navrhovala a tehdy vás zastavila Maláčová? A druhá věc, co mě zajímá, jestli máte připravenou nějakou vlastní důchodovou reformu, protože když jste byli ve vládě, tak jste s žád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 9 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

„Jako kdyby USA řídili naši nepřátelé.“ 33 svědectví amerického miliardáře

8:24 „Jako kdyby USA řídili naši nepřátelé.“ 33 svědectví amerického miliardáře

„Přesně toto by prosazovali naši nepřátelé, kdyby chtěli rozvrátit Ameriku.“ Americký investor a mil…