Ve svém životopise prezidentský kandidát Petr Pavel uvádí, že u nich byli v roce 1968 přátelé ze Sovětského svazu. V Deníku N Petr Pavel zase vzpomínal, jak v roce 1968 u nich byl také strýček Jack z americké Kalifornie. Generálova slova Beneš zpochybňuje a označuje za účelové lži.
„Mě zaráží jedna věc, jestli to psaní životopisu nebyla účelová lež, protože jestli ve svém životopisu napíši, že nemám žádné vztahy s kapitalistickým světem, a najednou se objeví tato skutečnost, tak tam podle mého názoru začíná období účelových lží: Já jsem chtěl něco získat, tak něco zamlčím a napíši to tak, jak to chtějí slyšet, abych měl postup co nejrychlejší a bezproblémový,“ glosoval Beneš postoje Petra Pavla, který si podle něj přizpůsoboval pravdu o svém životě potřebám své kariéry. „To není správné a myslím, že takto se nemůže morální člověk chovat,“ doplnil.
Miroslav Kříženecký, který během rozhovoru také dohlížel, aby Beneš neřekl něco, co by bylo žalovatelné, popsal, jak se na zpravodajském kurzu prezidentského kandidáta Petra Pavla projevoval fakt, že Československé vojenské zpravodajství podléhalo sovětskému velení? „V té době jsme byli příslušníky Varšavské smlouvy, tak bez ohledu na politické převraty to vojensky bylo dáno tak, že jak říká pan generál, že byl demokratický, to nebyl. Byl to rozvědčík Varšavské smlouvy, který by bez svolení GRU (sovětská vojenská zpravodajská služba) nedokončil nic. Tedy to, co tvrdí pan generál Pavel, je lež,“ zdůraznil Kříženecký.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab