Cestovatel Daniel Přibáň je znám tím, že se na internetu věnuje vysvětlování v podstatě všeho, od tradic vánočního kapra, přes konflikt na Ukrajině až ke školství. V poslední době se jeho oblíbeným tématem stalo jídlo. Jednak ukrajinské obilí, u kterého Přibáň zastává názor, že je naprosto bezpečné, protože se při kontrolách žádné zakázané pesticidy nebo jejich nebezpečné množství nenašly.
Ale nyní přesedlal na obhajobu požívání brouků a firmy, která se podnikáním v této oblasti živí. Požívání brouků nechvalně proslavilo Světové ekonomické fórum a jeho zakladatel Klaus Schwab. Podle něho je potřeba k uživení všech lidí na planetě zemi, aby se do lidského jídelníčku zařadil hmyz. Argumentuje novými možnostmi chovu hmyzu, bohatostí takové stravy na protein, zdravotními benefity a také udržitelností.
Stejně jako další nápady z pera Klause Schwaba a Světového ekonomického fóra se i toto stalo terčem vtipů, ale také odporu z řad těch, kdo si myslí, že se jedná o další způsob, jak lidi zotročit a převychovat. Zvolání „Nežeru brouky!“ se ustálila jako jedna z frází odmítající výplody WEF. Dokonce si můžete i objednat mikiny.
Klaus Schwab a brouci
Protibroukové mikiny z Amazonu
V poslední době však pojídání brouků proslavily dvě zprávy. Jednak to, že nově se do mouky může přidávat prášek ze cvrčků, „díky“ unijnímu nařízení. A kauza pekárny Slovanka z Krnova. Její majitelka se rozhodla vyhlásit, že nepeče z ukrajinské mouky, ale kromě toho na ceduli byl i přeškrtnutý cvrček, tedy celkem jasné znamení, že v této pekárně se brouci do mouky přidávat nebudou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas