Japonsko se rozhodlo čelit pandemii odstrašujícími příklady. Konkrétním dopadem je veřejné pranýřování osob, které porušily pravidla karantény. Prvními hříšníky, jejichž jména se objevila na oficiálním webu ministerstva, jsou tři Japonci, kteří porušili pravidla karantény po návratu do země.
Trojice mužů měla v pondělí přiletět do Japonska a následně se pokusit vyhnout úředním procedurám, které jsou s tím spojeny.
Zveřejnění jmen vyvolalo na japonských sociálních sítích živou debatu, objevily se výzvy k jejich potrestání zaměstnavatelem. Ozývaly se i osoby, které s nimi přišly do kontaktu.
Japonsko požaduje od všech cestovatelů kteří přiletí do země, aby se odebrali do dvoutýdenní karantény, jejíž součástí je i používání aplikace, která sleduje jejich polohu. Současně mají podat zprávu o svém zdravotním stavu.
V Japonsku v posledních dnech stoupají čísla nakažených. Někteří to spojují s olympiádou v Tokiu, kam se sjeli sportovci z celého světa. Hry za těchto okolností již dopředu neměly mezi obyvateli příliš sympatií, Japonci se obávali zavlečení nákazy do země.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jav
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.