Schneider ve svém komentáři tvrdí, že „dochází k brutálnímu překrucování historie a zneuctívání památky obětí nacismu“. Podnětem k jeho sepsání byla dle něj „těžká manipulace s interpretací dějin, která se odehrála v Evropském parlamentu (EP) 19. září 2019, kdy europoslanci odhlasovali „Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, v němž se naprosto nestydatě tvrdí, že – pouze – německo-sovětská smlouva o neútočení (takzvaný pakt Molotov-Ribbentrop) z 23. srpna 1939 připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války“.
„Pouze tato smlouva je totiž v onom hanebném, historii deformujícím usnesení EP zmíněna,“ stěžuje si. Dodává, že mu tam chyběla zmínka například o Mnichovské dohodě či o jiných předešlých smlouvách. „O dlouhodobě předcházejících západních investicích do německého zbrojního průmyslu pochopitelně ani náznak,“ pokračoval. Podle něj byl návrh „vnitřně rozporný a zčásti dokonce lživý“.
Upozornil, že do stejného usnesení byla zařazena i pasáž odsuzující „veškeré projevy a propagaci totalitních ideologií“. A poukázal, že toto „hnědnutí souvisí s nacismem“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak