Bobošíková si povšimla, že se Pavel v rozhovoru pro rakouský deník Die Presse ze začátku června rozhovořil o svém názoru na ukrajinskou ofenzivu a jedna z prvních otázek deníku mířila na to, proč se tato očekávaná ofenziva neustále odkládala, přestože se častokrát hovořilo o tom, že započne hned na jaře.
Dle Pavla by na takovou otázku neměl odpovídat jen on, ale takovéto otázky „by si měly klást všechny země, které podporují Ukrajinu“. „Ukrajina už dávno požádala o těžké zbraně, protivzdušnou obranu a munici. Naše dodávky nebyly dostatečně rychlé a významné, aby Ukrajina mohla zahájit úspěšnou protiofenzivu dříve. Ukrajinci právě zakládají nové brigády a plní muniční sklady. Jakmile budou hotovi, zahájí protiofenzivu. Ukrajina nemá jinou možnost, jak získat své území zpět,“ poznamenal prezident zkraje měsíce.
Jednání o stíhačkách se pak dle Pavla protáhlo natolik, že ty by už do ofenzivy nedokázaly za Ukrajinu vstoupit ani v tom případě, kdyby se o jejich vyslání rozhodlo dnes. „O vyřazení stíhacích letounů z provozu jednáme již tak dlouho, že by nemohly být použity pro letošní ukrajinskou protiofenzivu, i kdyby rozhodnutí padlo dnes,“ poznamenal a dodal, že by Ukrajinci „na rozdíl od polských a slovenských Migů-29 potřebovali výcvik s našimi letouny“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rak