„Vzniklou situací byl donucen k demisi a jeho trestní stíhání mělo vliv na jeho možnost stát se znovu poslancem a na jeho působení ve straně Věci veřejné,“ uvedl v pátek Bártův právní zástupce Tomáš Gřivna u Obvodního soudu pro Prahu 2. Sluší se připomenout, že Bárta už dostal od státu 300 tisíc korun, což mu prý pokrylo výlohy na právní zastupování. Dalších 23 milionů však žádá za nemajetkovou újmu. Jeho pověst prý notně poškodil soudce Jan Šott, který umožnil značnou medializaci případu.
Advokátka Mnisterstva spravedlnosti Hana Brončková označila Bártovy požadavky za nepodložené a tvrzení o újmě až příliš obecná. Připomněla, že k odchodu z politiky se Bárta rozhodl sám. Soudní jednání jsou většinou veřejná a pokud soudce rozhodl o tom, že mohou být přítomni i novináři s kamerou, je třeba jeho rozhodnutí respektovat. Soudy jsou v České republice nezávislé.
Připomeňme, že někdejší poslanci Věcí veřejných Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí obvinili Bártu z korupčního jednání. Prvoinstanční soud Bártu skutečně odsoudil, ale po úspěšném odvolání musel být verdikt přehodnocen.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp