Bělobrádek: Informace o výkupném za dvě Češky není správná

09.02.2016 14:25 | Zprávy

Informace týdeníku Respekt o výkupném, které údajně Česká republika zaplatila za dvojici Češek unesených v Pákistánu, není podle vicepremiéra a předsedy lidovců Pavla Bělobrádka správná. Je to spekulace, řekl dnes novinářům ve Sněmovně.

Bělobrádek: Informace o výkupném za dvě Češky není správná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

"To, že někde něco vyjde, ještě neznamená, že to tak je, že vůbec něco bylo zaplaceno. To já nemohu potvrdit," řekl dnes Bělobrádek. "Ta informace podle mě není správná a zase je to spekulace," poznamenal také.

Reagoval tak na informace týdeníku Respekt o výši výkupného, které Praha údajně zaplatila za dvojici Češek unesených v Pákistánu. Dvojice Češek - Hana Humpálová a Antonie Chrástecká - se do vlasti vrátila loni v březnu po dvou letech v zajetí. O tom, že za ně Česko zaplatilo výkupné, se dlouho spekulovalo, i když to politici popírali.

Šéf lidovců se také vyslovil pro to, aby možné úniky utajených informací na uzavřených jednáních probraly příslušné sněmovní výbory. Na plénu by se takové věci řešit nemusely, míní.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Andrej Babiš byl položen dotaz

Připravujete se na brzký konec v politice?

Aspoň na mě to tak přijde, když se ujímáte zpět Agrofertu. A je to tedy tak, že ten svěřenecký fond byl jen taková klička jak šikovně obejít zákon?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpovi lidé utnuli dotace cenzuře internetu. Známe české souvislosti

4:44 Trumpovi lidé utnuli dotace cenzuře internetu. Známe české souvislosti

Konec financování těm, kdo kádrují stránky. V USA končí éra, kdy americké instituce mohly sponzorova…