Mezi Izraelci, které v minulém týdnu unesli do Pásma Gazy palestinští teroristé z Hamásu, jsou také několikaletí, či dokonce několikaměsíční děti, na což se snažila v Británii upozornit třiadvacetiletá britsko-izraelská dívka Neta Fibeeshová a společně se svou matkou v Londýně vylepovala fotografie s informacemi o unesených, což se však zejména ve čtvrtích s početnou arabskou komunitou nesetkává s pochopením.
Stačí jen pár okamžiků a na vylepené letáky se vrhají dvě zahalené ženy a zuřivě fotografie unesených strhávají. „Tohle je za Palestinu!“ křičí zahalené ženy v severním Londýně a vyhazují fotografie unesených včetně té, na níž je vyobrazen například čtyřletý Ariel, jehož teroristé unesli spolu s jeho několikaměsíčním bratrem Kfirem a jejich matkou Shiri Silberman-Bibasovou.
Jeden z procházejících se na rozzuřené muslimky obrátí s dotazem, proč namísto strhávání plakátů s fotografiemi unesených lidí „nedělají něco pro Palestinu?“. „Tohle je pro Palestinu!“ odpovídá mu zahalená žena a trhá fotografie unesených s prosbou o šíření informací, aby se pomohlo tomu, že se živí vrátí domů.
“This is for Palestine”, she said. pic.twitter.com/s3ElKXo6OP
— Elad Simchayoff (@Elad_Si) October 12, 2023
Fibeeshová se muslimkám snažila vysvětlit, že se tyto problémy „vzájemně nevylučují“ a na plakátech jsou děti a nevinní lidé, ale ani to se u muslimek nesetkává s pochopením. „A co děti v Palestině?“ křičí na ni a strhávají plakáty nadále.
Mladá britsko-izraelská žena, studující na univerzitě v Tel Avivu, vystudovala doktorát z neurobiologie, deníku Daily Mail popsala, že nešlo o jediný incident a při vylepování letáků v severním Londýně ji tamní obyvatelé uráželi. „Ve Spojeném království se cítím bezpečněji, protože to není válečná zóna, ale i tak je to tu opravdu nepříjemné. Je to opravdu nepříjemné,“ sdělila dívka, jejíž známé unesli palestinští teroristé babičku.
„Nechápu, proč to děláš, to je karma, oni si za to můžou sami,“ měla vysokoškolská studentka slýchat v londýnských ulicích názory, že únos civilistů „je karma za to, co dělají jejich lidé“. Setkat se měla i s tím, že k ní přistoupil muž, nadával jí, ukázal prostředníček a provolával propalestinská hesla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka v Izraeli
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek Kotas
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.