Budete se bát se dotknout! Msta Maroše Kramára za „sáhnutí na zadek“. Mladé trefí

13.05.2021 13:00 | Zprávy

Nedávno ho slovenský tisk i Apolena Rychlíková pranýřovali, protože v pořadu Inkognito z žertu sáhl maskérce na zadnici. Teď se slovenský herec Maroš Kramár vyjádřil pro magazín Mladé Fronty DNES. Zvykat si na novou dobu, kdy se pořádají hony na čarodějnice za maličkosti, se mu nechce. „Doba je úplně jiná, ale není dobrá,“ míní. A varuje ty, kdo po něm šli: „Budou se bát na ulici oslovit jeden druhého, aby nepřišli do maléru.“

Budete se bát se dotknout! Msta Maroše Kramára za „sáhnutí na zadek“. Mladé trefí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Slavný slovenský herec Maroš Kramár

Maroš Kramár v rozhovoru dostal za úkol zhodnotit, zda mají pravdu ti, kdo nostalgicky vzpomínají na předchozí generace herců. Podle něho staří vždy vzpomínají, jak byly věci za jejich časů lepší a hezčí. Dodal, že s velikány českých filmů a seriálů hrál. Ale podotkl, že rozdíl spočívá i v tom, že je dnes větší výběr. „Tenkrát existovaly dva televizní kanály, a když se ten bard objevil v něčem na prvním programu, vidělo ho naráz celé Československo. Teď máme tolik televizních stanic, že můžeme hrát dva roky hlavní roli v nějakém seriálu, sleduje vás třeba milion lidí, ale ostatní miliony o tom nic nevědí. Navíc jsou vedle sebe dva světy, které se vůbec neprolínají,“ mínil.

Podotkl, že mladí lidé na televizi skoro nekoukají, ale mají svoje hvězdy na internetu. O těch starší generace nic neví a mladá zase nezná hvězdy televizní.

Kramár žil jeden a půl roku v USA. „Je tam hodně chudoby i spousta bohatství. Když jsem se vrátil do Bratislavy, tehdy vládl Mečiar, a známí se mě ptali, jak se tam žije, odpovídal jsem: Tady se pořád skloňuje jméno Mečiar, zatímco tam se skloňuje slovo dolar. Za dolar si něco koupíte, ale za Mečiara nedostanete nic,“ srovnal. Podle něho je rozdíl v tom, že Američané nezávidí peníze, ale práci. Tedy že, když vidí slovenský otec Michaela Jacksona, tak synkovi řekne: „Podívej na toho černocha, jak tam poskakuje a jaké za to bere prachy, zatímco já každý den v práci dřu a nemám nic.“

V rozhovoru se řešila i jeho kauza údajného sexuálního obtěžování. Herec minulý rok v létě v závěru pořadu Inkognito poškrábal maskérku po zadnici. A podle svých slov zažil „hon na čarodějnice“. Nad jeho žertem se rozčilovali zejména mladí lidé, v Česku kupříkladu redaktorka A2larmu Apolena Rychlíková, která se pozastavila nad tím, že Kramár nepovažoval své chování za něco závažného.

„Herci jako by vůbec nedocházelo, co svým chováním – zaznamenaným na kamery a odvysílaným v televizi – vlastně říká. Že jakákoliv žena, která se k němu otočí zády, má počítat s něčím podobným? Že je v redakci televize JOJ běžné a normální vytvářet mezi zaměstnanci atmosféru, kdy si muži z žen dělají objekty?“ rozčilovala se.

Naznačovala, že maskérka, jejíž zadnice se Kramár dotkl, tuto aféru přechází, protože je to tak snazší a nezkazí si vztah s kolegy: „Přesně takovou taktiku volí i obtěžovaná: ve svém vyjádření řekla, že atmosféra na natáčení je taková přátelská. A že to je celé nafouknuté. Rozumím jí – lidé, kteří se dopouštěli nevhodného chování vůči ní, jsou její kolegové, nadřízení, kteří rozhodují o její práci. Jsou to lidé s nesporně větším společenským kapitálem a potkává je pravidelně.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

20:17 Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

REPORTÁŽ „Chtělo by to změnu legislativy, ať stát může pomáhat postiženým městům a obcím rychleji ne…