ČT si najímá lidi, kteří mají leštit její dobrou pověst. Musíme tak čelit džihádu z Hradu, vysvětloval manažer

30.11.2019 19:16 | Zprávy

Důvěra v Českou televizi mezi lety 2014 a 2019 klesla u lidí o více než pětinu a ta se tak na to rozhodla reagovat tím, že povolala influencery a ambasadory z řad známých osobností, aby o ní šířili dobré jméno a bránili ji proti dehonestujícím výrokům a výpadům politiků a dalších osobností veřejného života. V pátek o tom hovořil ředitel korporátních vztahů a komunikace České televize Vít Kolář, přičemž rozpitvával, co by za poklesem důvěry v jeho instituci mohlo stát. Jmenoval, že veřejnoprávní médium čelí „džihádu“ ze strany prezidenta Miloše Zemana, jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka či kupříkladu majitele Televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Upozornil na to server Info.cz.

ČT si najímá lidi, kteří mají leštit její dobrou pověst. Musíme tak čelit džihádu z Hradu, vysvětloval manažer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Informaci o angažování influencerů a ambasadorů prezentoval na páteční konferenci o důvěryhodnosti brandů nazvané Důvěrismus sám ředitel korporátních vztahů a komunikace České televize Vít Kolář. Kolář během své prezentace zmínil, že počet lidí souhlasících s výrokem, že ČT je důvěryhodná, klesnul mezi lety 2014 a 2019 o více než pětinu, a to je již hodnota, kterou je nutné se zabývat.

Česká televize se tak podle jeho slov rozhodla s poklesem důvěry bojovat právě a ambasadory a influencery, kteří mají o ČT šířit dobré jméno. Kolář prohlásil, že veřejnoprávní televize čelí „džihádu“ některých politiků, například prezidenta Miloše Zemana, či veřejně známých osobností, třeba majitele Televize Barrandov Jaromíra Soukupa, a proto je to zvláště nezbytné. 

Detaily o ambasadorech či influencerech však nechtěl ani po dodatečných dotazech ze strany serveru Info.cz Kolář nikterak rozvádět. Jejich jména či alespoň počet proto zůstává nejasný. Upřesnil pouze, že se jedná o veřejnosti známé osoby. „My o nich nemluvíme, protože bychom je zbytečně zdiskreditovali, ale máme v různých kulturních, ekonomických a ostatních skupinách své ambasadory, které používáme tak či onak, když je potřeba něco komunikovat,“ řekl pouze.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povinná procenta Ukrajině? Nechápu to. Pokorná odmítá plán z Bruselu

15:59 Povinná procenta Ukrajině? Nechápu to. Pokorná odmítá plán z Bruselu

Europoslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová říká, že hnutí ANO se cítí ve frakci Patrioti pro Evropu …