Naše budoucnost je podle Kurase už jasná. Nesmyslné dluhy a islamizace, kterou nikdo nemá v plánu brzdit. „Většina evropských zemí odzbrojuje, zatímco džihád síli a má už v Evropě početnou armádu,“ popisuje nelogičnost jednání evropských politiků Kuras, který dnes žije napůl v Praze a napůl v Londýně. Vidí to na takových deset, pokud nedojde k nějakému funkčnímu modelu spolupráce s Ruskem, tak pět let pohody.
Islámský fanatismus je v jeho očích výrazně horší než Rusko a jediné, jak se před tím ubránit, je radikálně otočit. Uvědomit si, že už ve válce jsme a že ji prohráváme, jelikož „máme už dvě generace lemplů neschopných bránit sebe“. Všechno už jsme dávno měli mít vymyšlené a propočítané, ale nikoho to vlastně nezajímá. „Nakonec to vyhrají vzdělané a statečné západní ženy, které se nenechají pokořit a uvěznit,“ prorokuje přece jen nějaké kladné vyhlídky Kuras.
Zároveň ale podle něj jde i o určitou formu seberegulace. „(Planeta Země) je přelidněná jako nikdy dřív a dusí se pod hromadami odpadků,“ vysvětluje Kuras.
Na druhou stranu pozitivně hodnotí svobodu domácího tisku. „Smí se víc pouštět huba na špacír, a to i na témata, která se v mnoha tradičně svobodných zemích tabuizovala,“ na jednu stranu chválí Kuras, na druhou však hned kritizuje, že i skandální kauzy u nás hned vyšumí a „investigativní žurnalistika nakonec posloužila jen jako dobré počtení“.
Oligarchizaci společnosti vidí jako jen jeden z mnoha problémů. Nepovažuje ji však za zákonitě špatnou, záleží na tom, co za oligarchy drží otěže moci. Jako příklady funkčních systémů uvádí antické Řecko či současnou Velkou Británii. Druhým velkým průšvihem je podle Kurasových slov takzvaná „proletarizace neboli postupné získávání moci neproduktivních nad produktivními formou přerozdělování bohatství od vydělávajících k nevydělávajícím prostřednictvím daní a byrokratické buzerace“. Všechno je to zabalené do populismu sociální demokracie a degeneruje tak demokracie v celé Evropské unii.
Jedním z projevů té proletarizace jsou pak zákony jako elektronická evidence tržeb, které „vznikají proto, že drobní (a hrdí) soukromnící jsou pevnou páteří demokracie, čili trnem v zadku oligarchizátorům i proletarizátorům“. Je to podle něj jeden ze znaků návratu k totalitě. Udělat z malých živnostníků nezaměstnané. Celý nápad odsuzuje a podivuje se nad tím, že i přesto, že jsou negativní následky tohoto zákona známé z Chorvatska, tak na něm naše vláda stále lpí. „Česko je pohádková země typu Hrnečku, vař! a Oslíčku, otřes se! - Bylo už stokrát rozkradeno a pořád je tu co krást,“ komentuje Kuras.
A co sem Kurase táhne i přes jeho nespokojenost s celým systémem? „Jsou tady fantastické ženy a dnes už nejkrásnější a nejčistší záchody na světě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa