Téma 17. listopadu a dění kolem České televize budou tvořit obsah pravidelného přehledu mediálních zajímavostí. „Spojují je i aktéři, proto budu o obou událostech mluvit dohromady. Začal bych tou jakože oslavou 17. listopadu, která byla limitována opatřeními za nouzového stavu, takže se mnohé akce konaly online, mnohé v nepočetném obsazení. Online proběhl i ‚Koncert pro budoucnost‘, na němž vystoupili lidé jako Michal Prokop, Ewa Farna a další hudebníci. Vystoupili tam i lidé mimo umělecké či nepolitické kruhy, všichni to ale byli zástupci jednoho názorového tábora. Pořadatelé nepozvali nikoho z jiné názorové skupiny, což samo o sobě svědčí o tom, že pojem demokracie buď neznají, nebo mu nerozumějí, nebo mu nechtějí rozumět či pro ně nic neznamená. Nebo pro ně znamená jen takovou elitní pseudodemokracii, která opravňuje pouze jednu elitní skupinu býti držitelkou pravdy a oprávnění k rozhodování,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
Proto z toho zůstal jen klasický dvojlomný svět, co se dá nazvat pojmem, který známe z komunismu, a to je „my a oni“. „Tenhle pojem, ta černobílost přešla do nového režimu s Václavem Havlem a jeho heslem ‚Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí‘. A od té doby jsme permanentně, byť tedy občas nepravidelně, ale permanentně vystavováni pokusům určitých lidí stavět se za tu pravdu a lásku, identifikovat se a považovat se za příslušníky toho pravdoláskovnického sektoru, zatímco ti ostatní jsou označováni za příslušníky ‚lži a nenávisti‘. Havel tomu říkal ‚přátelé starých pořádků‘, dnes se tomu říká dezinformátoři, konspirátoři, kremelští švábi a tak dál, ten třídní boj se tu vede strašným způsobem. Je smutné, že je na to zneužíván právě 17. listopad, který si samozřejmě tato skupina přivlastnila a privatizovala. Vystupují jako jediní, kdo mají právo o tom Listopadu mluvit, což je samozřejmě někdy velice komické,“ domnívá se mediální analytik.
Využívá privilegií demokracie, ale ta prý není vybojována
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník