Pokud jde o imigraci lidí z mimoevropských zemí, dosavadní zkušenost podle Zdechovského jasně ukazuje, že začleňování lidí do evropských společností není zdaleka bezproblémové. „Přistěhovalectví z mimoevropských zemí, které hlavně západní Evropa zažívá od 60. let minulého století, zdaleka nepřipomíná „brain drain“ (odliv mozků). Původním účelem naopak bylo najít chybějící pracovní síly pro podřadné profese,“ připomněl.
Ani problémy, které mohou při začleňování představovat například odlišné zvyklosti a obecně jiná kultura, podle jeho slov ignorovat nelze. To Kanada má problém díky Trumpově politice vůči imigrantům a zbytku světa vyřešen, jelikož má být „stále zásobována chytrými a talentovanými imigranty“. „My v Evropě ale žel nesousedíme s USA. A zejména současné zkušenosti nesvědčí o tom, že masová imigrace nutně znamená, že k nám půjdou pouze ti „chytří a talentovaní“,“ dodal Zdechovský.
Svůj výzkum týkající se integrace urpchlíků na trhu práce letos v dubnu zveřejnili ekonomové Francesco Fasani, Tommaso Frattini a Luigi Minale. A výsledky prý bohužel nejsou příliš povzbuzující. „Uprchlíci mají mít horší uplatnitelnost než ostatní imigranti. Ani méně dětí, kterých už teď je chronický nedostatek, nevyřeší problém ve společnostech, ani imigrace,“ uvedl.
Zdechovský pak vzpomněl i svůj článek „Pitomost jménem „nemějte děti, zachráníte svět!“, v němž zmiňoval stále početnější skupiny tzv. antinatalistů. Tedy převážně mladých lidí, kteří se dobrovolně rozhodli nemít děti, aby zachránili planetu. Růst obyvatel na Zemi v posledních 100 letech je skutečně dech beroucí. „Na druhé straně se ale celosvětový růst postupně snižuje. Dostupné statistiky svědčí o tom, že porodnost klesá ve většině zemí světa,“ zdůraznil s tím, že tento trend se stále čím dál více rozrůstá.
Původní text ZDE
Problém vysoké porodnosti se v budoucnosti ve většině zemí světa postupně vyřeší nejspíše sám. A v některých zemích (včetně Česka) se dokonce bude řešit problém opačný, předpokládá europoslanec. Je podle něj proto absurdní, že různé skupiny ekologických antinatalistů mají největší ohlas právě v bohatých rozvinutých zemích s nízkou natalitou. „Hnutí sdružující lidi s tak šílenými názory, jako mají současní antinatalisté, ať postupně zmizí přirozenou cestou. A my ostatní vsaďme na děti a na rodinu!“ uzavřelů Zdechovský s tím, že chytří lidé budou v budoucnu určitě potřeba.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab