Jágr, jenž se v Číně setkal i s hlavou státu Si Ťin-pchingem, uvedl, že byl vychován k uznávání autorit a tomu, aby si vážil lidí. Za pozvání byl rád. „Těžko si ale představit, že by zejména oba Jágrovi dědečkové, kterým komunisté zabavili statky a půdu a oba zavřeli do vězení, vychovávali někoho z rodiny, aby uznával tyrany. Předkové se musejí obracet v hrobě, jestliže se k něčemu takovému hlásí nejmladší z rodu Jágrů. A svou přítomností coby živoucí hokejová legenda před světem vrhá klamavé pozlátko na čínského prezidenta,“ podotkl Leschtina.
Původní text ZDE
Následně vzpomněl, k jakým dochází za Siova vládnutí k represím, a také, jaký totalitní model v Číně funguje. „Zprávy o tom všem se v době moderních technologií šíří po celé zeměkouli. A nelze předpokládat, že by o tom nic nevěděl světem prošlý Jaromír Jágr. A jen se můžeme dohadovat, proč potom svým věhlasem a respektem zaštiťuje Miloše Zemana a jeho hradní družinu v jejich snaze obrátit zahraniční kurz naší země k totalitní Číně a Rusku,“ podotkl Leschtina a shrnuje Jágrovu pouť politikou. „Od Topolánka s Dalíkem, přes Nečase s Nagyovou a Babiše s Faltýnkem až po Zemana s Mynářem a Nejedlým,“ řekl.
„Pokud si chce Jágr hrát na misionáře v hokejem netknutých krajinách, nic proti tomu. Jestli očekává, že v Číně nalezne sponzora pro své Rytíře Kladno, jak se to podařilo Jaroslavu Tvrdíkovi s fotbalovou Slavií, také není příliš co namítat. Se svým věhlasem by ale Jágr všechno tohle mohl podnikat samostatně a na vlastní dres s tím odbojným číslem 68. Pokud tak ale činí jako užitečný idiot Hradu, nemůže se divit, že pro část jeho fanoušků je to hodně frustrující podívaná,“ uzavřel komentátor.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef