Cerman vzpomíná, že o zdražování potravin se hovořilo již před začátkem války na Ukrajině a v jedné z reportáží německého veřejnoprávního rozhlasu zemědělci „znepokojeně prozradili, že ceny přece rostou kvůli zvyšování ceny nafty“. „Používáme traktory a ty jezdí na naftu,“ říkali. „Jestli ceny nafty porostou dál, budeme muset i my zdražit a potraviny budou ještě dražší,“ shrnuje publicista s otázkou: „A to jste nevěděli, když jste Zeleným odsouhlasili, aby vám tu naftu zdražili?“
Podle Cermana je zdražování cen pohonných hmot „klíčovým bodem klimatických tyranů už od začátku“. „Už v té slavné zprávě mezivládního panelu OSN z konce roku 2018 je jasně řečeno, že se musí změnit chování lidí a že se musí změnit metodou ‚pricing‘. To je v mezinárodní angličtině výraz pro zdražování. Desítky státem placených přírodovědců jim to podpořilo svými jmény a měli k tomu i neotřesitelný argument. ‚Pricing‘, tedy zdražování, se vyzkoušelo ve Švédsku a nikomu to nevadilo! Tak to bude fungovat po celém světě! Nikdo se nemůže na nic vymlouvat,“ upozornil na dění z roku 2018.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak