„Novému Zélandu se dařilo relativně dobře vyhýbat se problémům se špatnou integrací migrantů.“ Ta probíhá skrze podporu bydlení, podporu uprchlíkům, dostatečnou informovanost a jazykové i pracovní kurzy.
Novozélanďané také dělají všechno pro to, aby zajistili práci i ekonomickým migrantům. „Lidé, kteří pracují, se rychleji usadí.“
Jak ale dosáhnout toho, že ekonomická migrace ekonomice přispívá, i když nevytváří nová pracovní místa? Najít totiž kreativní, podnikavé lidi mezi migranty není vůbec jednoduché, jelikož to zkrátka na první pohled nelze.
Podle Yosehpa Ayeleho, Etiopana, který založil start-up KiwiConnect, je zcela zřejmé, že ti nejpodnikavější a nejschopnější by nikdy nezískali pracovní vízum odpovídající jejich budoucímu úspěchu.
Nový Zéland se tak inspiroval v Kanadě, kde tím, že se za migranty zaručují třetí strany, v mnohém odpadají dlouhé byrokratické procesy nutné k jejich přijetí. A proto přišel s „Global Impact Visa“, jehož cílem je přilákat investory, podnikatele a start-upy, kteří by byli ochotni pracovat na Novém Zélandu a měli by skrze toto vízum již doporučení od „sítí použitých k lepší filtraci potenciálních migrantů“.
Nový Zéland z migrace prospívá, získává kvalifikovanou pracovní sílu, zlepšuje si tak vztahy s ostatními zeměmi a rozšiřuje svoje pole působnosti. „Nejlepším způsobem, jak sjednotit protichůdné zájmy ohledně imigrace, je upřímná, důkazy podpořená debata o volbách a následcích. A ta musí trvat tak dlouho, dokud budou lidé hledat svou budoucnost v dalekých krajích.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa