Ohlédnutí za uplynulým týdnem začíná Petr Žantovský mediálním ohlasem na problematický vývoj na Ukrajině. „Tamní situaci je těžké hodnotit nejen pro nás, je nepřehledná i pro samotné místní pozorovatele. Samozřejmé ale je, že se tam hraje o geopolitický zájem, ať už ze strany Moskvy nebo Evropské unie, o tom asi není žádný spor. Jako vždy v podobných situacích se to hraje naprosto bez ohledu na místní obyvatelstvo. Bez ohledu na to, jakým způsobem to na ně dopadne, ať už ve formě nějakých násilností na náměstích nebo později ve formě nějakých ekonomických problémů. Tak prostě chodí dějiny, ale jak se skutečně odehrávají jednotlivé věci v aktuálním čase, to se nedá našima očima a naší zkušeností jednoduše hodnotit a známkovat,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
Přestože je tamní situace pro nás na hodnocení tak obtížná, povšiml si mediální odborník, jak všichni naši držitelé toho přesvědčení, že musí mít na všechno názor a že mají právo všechno oznámkovat, nálepkovat, hodnotit a že jediní mají pravdu, tak hodnotí dění na Ukrajině od rána do večera. „Je hezké poslouchat politiky z jedné, druhé či třetí strany, jak papouškují různá evropská stanoviska a zaujímají ty správné postoje. Já už jen čekám, že někdo vyjde s heslem ´Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí´. To ještě v tomhle kontextu nezaznělo, a tak doufám, že to brzy zazní, abych nebyl zklamán. Ale dosti ironie. To, co se tam děje, je smutné a veškerý ten mediálně-politický hyenismus, který se na to nalepil, ať už z Bruselu nebo z Prahy, je naprosto příšerný,“ tvrdí Petr Žantovský.
Pražský primátor odmítá prezidenta, který ho ani nemíní navštívit
Považuje to za špatnou zvyklost naší mediálně-politické krajiny a ilustruje to na bizarním prohlášení pražského primátora Tomáše Hudečka. „Nejprve je třeba připomenout, že Viktor Janukovyč je regulérně zvolený prezident Ukrajiny. Tedy země, která je jednou nohou na cestě do Evropy, do Evropské unie a která je signatářkou řady evropských nebo světových mnohastranných dohod a prohlášení. Zmínil bych třeba úmluvu z vysokoškolského prostředí. Ukrajina je jednou ze zemí mimo Evropskou unii, která podepsala například Boloňský proces, který stanovuje určitá pravidla a standardy pro vysokoškolské vzdělávání. Proto jsou ukrajinské vysoké školy běžně uznávány v celé Evropské unii jako jakékoli jiné vysoké školy z Německa, z Rakouska, ze Slovenska. I to pasuje Ukrajinu do role naprosto civilizované, kulturní země,“ poukazuje mediální odborník a sám vysokoškolský pedagog.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník