„To už musí být docela husté, když názor mění tento zelený blázen. Kdo ví, co je pod povrchem, jestli vysoké náklady za energie (to ale Timmermans zvládne), nebo opravdu strach z lidí v ulicích či něco jiného…“ napsal si doslova na svůj twitter Patrik Nacher.
Nemusíme s Timmermansem souhlasit, fakt ne, ale blázen??? Nazývat člena Evropské komise bláznem je rysem politika, který se nechce s partnery v EU domluvit. Je to znakem extremismu. https://t.co/bQqWLOFB5w
— Marek Svehla (@mareksvehla) July 10, 2022
„Nemusíme s Timmermansem souhlasit, fakt ne, ale blázen??? Nazývat člena Evropské komise bláznem je rysem politika, který se nechce s partnery v EU domluvit. Je to znakem extremismu,“ reagoval na Nacherova slova redaktor časopisu Respekt Marek Švehla a označil tak Nachera za extremistu.
„Timmermans viděl doma v Nizozemí, co dokážou farmáři, když jim jde o život. Policie střílela ostrými. Až se naštvou lidé v celé Evropě na to, co zelená progresivistická levice, co vede Komisi EU, způsobila, opravdu poteče krev,“ napsal ale pod Nacherův příspěvek bývalý ministr průmyslu Vladimír Budinský a naznačil, co by ve skutečnosti mohlo být za Timmermansovým názorovým veletočem.
Timmermans viděl doma v Nizozemí, co dokážou ???? farmáři, když jim jde o život. Policie střílela ostrými.
— Konec uhli - Nova energie (@NovaUhli) July 9, 2022
Až se naštvou lidé v celé Evropě na to, co ?? progresivistická levice, co vede Komisi EU, způsobila, opravdu poteče krev.
????: 9,21 Kč/kWh silová = asi 18 Kč/kWh konečná cena! pic.twitter.com/invKQP5kll
Nicméně vraťme se k rozmíšce mezi redaktorem Respektu a politikem ANO. Nacher totiž nenechal bez reakce ani Švehlův komentář a ve své odpovědi se podivil, že výrazy, které se běžně užívají v rámci české politické kultury a vůči českým politikům, mohou být trnem v oku, když se užijí vůči politikům evropským.
„Představitelé EU mají proti místním politikům nějaké výsady? Já jen, že toto označení tu čtu dnes a denně. Když vezmu kontext covid = nic, válka na Ukrajině = nic, dokonce to prý byl útok na Green Deal a případná změna nastala, až když hrozí lidé v ulicích. To je ta politika EU?“
Představitelé EU mají proti místním politikům nějaké výsady? Já jen, že toto označení tu čtu dnes a denně. Když vezmu kontext??covid = nic, válka na Ukrajině = nic, dokonce to prý byl útok na Green Deal a případná změna nastala, až když hrozí lidé v ulicích. To je ta politika EU? https://t.co/1UYlGVK2Q1
— Patrik Nacher (@PatrikNacher) July 10, 2022
Z Nacherova vyjádření by se dala vyčíst i výtka směrem k čelným představitelům EU, že nereagují včas anebo vůbec na nejzásadnější dění a probrali se, až když hrozí, že nespokojenost občanů EU začne přerůstat v demonstrace, případně násilí.
V podstatě by tak dal za pravdu bývalému ministru Budinskému a jeho názoru na změnu Timmermansova postoje, který je uveden výše.
Je třeba dodat, že Timmermans svými slovy mířil k ochraně občanů Evropské unie před blížící se zimou a hrozbou nevytopených evropských obydlí.
„Rozhodně se nedostaneme tam, kam jsme chtěli, pokud nedostatek energií způsobí zásadní rozkol ve společnosti. Navíc musíme zajistit, aby lidé v nadcházející zimě netrpěli chladem,“ řekl pro britský The Guardian.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA