Svou kandidaturu chce Fischer postavit na 50.000 podpisech, což je podle zákona podmínkou pro nestranické kandidáty. Zároveň však počítá s tím, že by si jej jako svého kandidáta mohla „osvojit“ i některá z parlamentních či neparlamentních stran. Fischer se nechce aktivně hlásit k žádné z nich, vymezil se jen vůči komunistům.
O kandidatuře se Fischer musí domluvit se zaměstnavatelem – Evropskou bankou
Někdejší předseda úřednické vlády dal už dříve najevo ambice vrátit se do české politiky. Fischerovu kandidaturu by tak mohlo zřejmě zmařit pouze, kdyby ústavní změny přijaté Poslaneckou sněmovnou neschválil Senát. Strana s největším počtem senátorů - sociální demokracie - ovšem několikrát vyhlásila, že přímou volbu prezidenta podporuje a v Senátu ji podpoří.
Fischer však počítá i s možností neúspěchu. V rozhovoru řekl, že si o své kandidatuře musí v dohledné době promluvit se svým zaměstnavatelem. "Musím to vyřešit, abych si nezavřel cesty, ale abych také v době, kdy bude probíhat kampaň, mohl být tady a měl dost času," řekl v rozhovoru pro MfD.
Z parlamentních stran určila svého kandidáta TOP 09 – Karla Schwarzenberga. ODS si chce vybrat mezi Přemyslem Sobotkou a Miroslavou Němcovou. ČSSD, Věci veřejné zatím žádné jméno neoznámily.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe