„Informační podporu tajných služeb, právo úkolovat je, má dnes pouze jeden kandidát. BIS musí chránit celý ústavní proces, všechny oficiální kandidáty. Jde o správný požadavek vzhledem k zjevným zahraničním tlakům. Volba prezidenta je vitální infrastruktura demokracie,“ napsal Gabal na sociální síti Twitter.
Informační podporu tajných služeb, právo úkolovat je, má dnes pouze jeden kandidát. BIS musí chránit celý ústavní proces, všechny oficiální kandidáty. Jde o správný požadavek vzhledem k zjevným zahraničním tlakům. Volba prezidenta je vitální infrastruktura demokracie. Obrana????.
— Ivan Gabal (@ivan_gabal) 3. prosince 2017
Gabal nepochybuje o tom, že Rusko se snaží ovlivňovat vnitropolitickou situaci v Česku, jak na to opakovaně upozornil např. prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Jeho obavy o ovlivnění voleb dosáhly takové míry, že vyrazil i za končícím premiérem Sobotkou, který Drahoše ujistil, že se tajné služby České republiky starají o bezpečnost země. Gabal by však ocenil, kdybychom se chovali stejně sebevědomě jako biatlonistka Gabriela Koukalová, která nahlas kritizovala ty ruské sportovce, kteří dosahovali svých úspěchů za pomoci dopingu.
„Ruské desinformační zásahy do našich prezidentských voleb odpovídají zkušenosti biathlonistek s dopingem v olympijské soutěži v Soči. Postupujme s odvahou českého biathlonu i při preventivní ochraně prezidentské soutěže. Po volbách se medaile nevrací!“ doplnil Gabal varovně taktéž na Twitteru.
Ruské desinformační zásahy do našich prezidentských voleb odpovídají zkušenosti biathlonistek s dopingem v olympijské soutěži v Soči. Postupujme s odvahou českého biathlonu i při preventivní ochraně prezidentské soutěže????.Po volbách se medaile nevrací!https://t.co/QQtJ7wgVs6
— Ivan Gabal (@ivan_gabal) 5. prosince 2017
Možná právě do protikladu ke Gabriele Koukalové postavil Gabal komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se má stát předsedou sněmovní komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Podle Gabala by nebylo dobře, kdyby takovýto člověk dohlížel na policii. Už proto ne, že se staví velmi kriticky k EU a k NATO, čímž zpochybňuje zakotvení České republiky v západních strukturách. Jak připomněl Martin Veselovský v DVTV, Ondráček označil NATO za „zasranou instituci“.
Bývalý lidovecký poslanec Gabal také připomněl, že Ondráček se jako komubnistický policista stavěl do cesty lidem, kteří v roce 1989 volali po větší svobodě v tehdejším Českslovensku. A jako by to samo o sobě nestačilo, už jako poslanec se Ondráček stavěl vstřícně k proruským povstalcům na Ukrajině. Ondráček se dokonce zúčastnil otevření ambasády povstalecké Doněclé lidové republiky, ačkoli Česká republika toto státní těleso odmítá uznat. Ondráček doknce navštívil povstalce v Doněcku a liboval si, jak tam bylo bezpečno.
„Mlácení spoluobčanů na rozkaz ve službě komunistickému režimu 89 byl nedostatek inteligence a vkusu. Podporovat návštěvou gangstery luhansko-donbaska je mezinárodně-právní diskvalifikace a kapitulantství vůči zájmu ČR ve prospěch Kremlu. Srovnatelné s přímou podporou ISIS,“ uvedl Gabal.
Mlácení spoluobčanů na rozkaz ve službě komunistickému režimu 89 byl nedostatek inteligence a vkusu. Podporovat návštěvou gangstery luhansko-donbaska je mezinárodně-právní diskvalifikace a kapitulantství vůči zájmu ČR ve prospěch Kremlu. Srovnatelné s přímou podporou ISIS.
— Ivan Gabal (@ivan_gabal) 5. prosince 2017
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp