„Rozhodně jsem neměl v úmyslu srovnávat Karla Gotta s Ježíšem,“ uvádí kněz s tím, že během obřadu se četlo evangelium popisující Ježíšovu smrt. „Je to poeticky vyjádřený smutek, určitá bolest. A musím říct, že když se český národ, potažmo celý svět, dozvěděl o smrti Karla Gotta, tak nastala trošku tma. Použil jsem tedy poetický příměr,“ uvedl Czendlik v rozhovoru s Barborou Tachecí.
Modlitbu za Karla Gotta mu schválilo arcibiskupství, což považuje za velkorysost kardinála Dominika Duky. „Pro mě to byla mimořádná čest, že jsem se mohl té mše zúčastnit,“ podotkl. „Někteří mi však říkají, že jsem z Boha udělal tajtrlíka. Někteří moji kolegové nad mojí modlitbou plakali, byli smutní, jiní mě chválili. Negativní ohlasy pocházejí spíše ze strany ortodoxnějších lidí. Je dobře, že každý má svůj názor. I to mě posouvá, i když to někdy zabolí,“ podotkl. Podle svých slov chtěl polidštit Boha i Karla Gotta. On sám je na tu modlitbu hrdý a pyšný.
„Cokoliv bych tam řekl, tak vždy se najdou tací, kteří vám budou tleskat, a tací, kteří budou pískat. Možná jsem rebel, ale přidávám k tomu, že jsem rozkošný rebel,“ zmínil Czendlik. „Snažím se dát do pohřbu jakéhokoliv člověka srdce, cit. A mluvím slovy, která jsou mi vlastní. Jde to ze mě,“ dodal Czendlik.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef