Za současné situace, kdy se Evropa teprve snaží vytvářet konkrétní pravidla pro utečenecký exodus, je podle Langšádlové velmi důležité, aby lidé ze států, ze kterých hrozí další uprchlická vlna, byli správně informováni. Právě na to se chce zaměřit česká vláda.
„Stejně jako revolucionáři při “Arabském jaru“ v Egyptě, používají nyní i pašeráci k přilákání migrantů, svých zákazníků, sociální sítě, kde líčí Evropu jako bohatý ráj s neomezenými možnostmi. Také se zjistilo, že i běženci, kteří skončí třeba v uprchlickém táboře, líčí své nové životní podmínky přátelům a příbuzným velmi optimistickým způsobem. Potom imigrační vlna narůstá,“ vysvětlovala místopředsedkyně pro evropské záležitosti z českého parlamentu.
V současné době má uvažovat o imigraci z Blízkého východu nebo Afriky, podle analýz Evropské unie, dalších 10 milionů lidí, z toho pak třetina to už prý myslí celkem vážně.
Německo má velký problém
Poslankyně Langšádlová má podle jejích slov velmi dobré kontakty na německé kolegy z vládnoucí CDU, CSU, kteří dnes usilovně řeší imigrační krizi. Údajně se netají s tím, že nynější počty uprchlíků jsou nad jejich možnosti. Proto němečtí politici velmi vážně uvažují o tom, že dvě třetiny z běženců budou posílat domů, k tomu nyní začínají zřizovat zvláštní centra. Kromě toho už zrychlili azylový proces, snížili sociální dávky běžencům, zavedli opatření proti slučování rodin migrantů.
„Premiérce Merkelové klesají preference skrze její nešťastné prohlášení na adresu syrských uprchlíků. I když to bylo poněkud jinak, než se dnes prezentuje. Merkelová vyzvala Syřany, kteří už byli na našem kontinentu, aby přijeli do Německa a nemuseli se vracet. Jenže zase zafungovaly negativně sociální sítě a utečenci pozvali i své příbuzné a známé. Teď by mělo být uprchlíků v Německu asi milion,“ informovala poslankyně a dále pokračovala: „Imigrační vlnou Německo - motor Evropy - slábne, což není pro Evropskou unii vůbec dobré. Jejich konečné rozhodnutí, jak s běženci naloží, nebude vůbec jednoduché. Na jedné straně Němci vymírají, například jedna třetina žen v hamburgském regionu je bezdětných, na straně druhé je i v Německu s integrací cizinců stále problém. Většinou zůstávají ve svých komunitách, těžko si osvojují místní společenské zvyky a pak vysoké procento jejich dětí nedokončí ani základní školu."
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Štěpán