Herečka Gregorová: Uprchlíky nepřijímat, nejsme bohatá země. Nepřichází k nám inteligence

14.03.2016 11:51 | Zprávy

Česká herečka slovenského původu Hana Gregorová, která byla manželkou populárního herce Radoslava Brzobohatého, poskytla ParlamentnímListům.sk exkluzivní rozhovor. V něm se mimo jiné vyjádřila i k migrační krizi.

Herečka Gregorová: Uprchlíky nepřijímat, nejsme bohatá země. Nepřichází k nám inteligence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropský pochod za práva uprchlíků. Na Kampě byl ukončen symbolickým posíláním papírových lodiček s přáním po Vltavě

„Velmi těžko se v tom orientuji, neboť média mají obrovskou moc. Přejela jsem několikrát přes rakousko-maďarskou hranici, rakousko-slovenskou hranici, maďarsko-slovenskou hranici a neviděla jediného migranta. Ani jednoho. Vím, že je to určitě strašný problém, neboť sem nepřichází inteligence. Přichází sem kdekdo, to je pochopitelné, ale já osobně jako matka bych si, pokud bych neuměla plavat, nesedla na gumový člun a nepustila se s pěti dětmi na širé moře,“ řekla Gregorová k migrační krizi. Podle svých slov by raději za ty peníze, které investuje do převaděčů, investovala do nového domova o 500 kilometrů dále. „Považuji to za strašný hazard a určitou jednoduchost těch lidí. Pochopitelně si myslím, že je tu možnost, že s těmito chudáky se do Evropy dostanou i lidé, kteří sem jdou za úplně jiným účelem,“ dodala.

Původní text ZDE.

V případě, že by se Gregorová měla rozhodnout mezi politikou slovenského premiéra Roberta Fica, který nechce přijímat uprchlíky, a německé kancléřky Angely Merkelové, jež je naopak vítá, vybrala by si Fica. „My přeci nejsme bohatou zemí, abychom mohli otvírat náruč, když máme problémy sami se sebou,“ uvedla herečka, jejímž prvním manželem byl jordánský lékař muslimského vyznání. „Neměli jsme s tím nikdy žádné problémy,“ podotkla. „Celá jeho rodina byla muslimská, ale já jsem tam normálně připravovala Vánoce se stromečkem, dárky. Všichni to bez problémů respektovali a bylo to v pohodě,“ řekla.

„Ti extremističtí muslimové, kteří existují, tak to je jen na základě toho, že naverbují jednoduché primitivní lidi, kteří si myslí, že si zlepší život. Takových jsme tu už ale měli,“ dodala s tím, že každé náboženství je v určitém smyslu dobré, jen nesmí být extremistické. 

Gregorová následně zhodnotila i situaci v Česku a Slovensku po rozdělení Československa. „Myslím si, že strašně moc věcí po roce 1989 je dobrých, zdá se mi však, že se zhoršily mezilidské vztahy. Dnes je hlavním krédem každého se hnát za penězi a trošičku se ztratila skutečná přátelství a lidské hodnoty. Lidé jsou méně citliví,“ podotkla. Domnívá se zároveň, že vzájemné vztahy mezi Čechy a Slováky jsou po rozpadu zemí srdečnější. Obě dvě země zároveň považuje za svůj domov.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Eva Decroix, MBA byl položen dotaz

migrace

Jestli máme chránit naše křesťanské tradice a celkově Evropu, nemyslíte, že je třeba konečně zastavit nekontrolovatelný přiliv migrantů, který teď kvůli situaci v Sýrii může opět narůstat? Ač jako strana nic moc nezmůžete, máte aspoň nějaký návrh řešení, pro který se snažíte získat třeba v Bruselu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zabili jste 20 milionů lidí. „Děkujeme, doktore Fauci,“ odkrývá film tajnosti covidu

8:00 Zabili jste 20 milionů lidí. „Děkujeme, doktore Fauci,“ odkrývá film tajnosti covidu

Kde se vzalo tvrzení, že je laboratorní původ covidu-19 „jasnou dezinformací“? Na tuto otázku se roz…