Předseda vlády Andrej Babiš tvrdí, že část médií proti němu vede kampaň, jejímž cílem je odstranit ho z politiky. Historik Jan Berwid-Buquoy je téhož názoru. V Babišovi vidí úspěšného politika a čeští občané zpravidla úspěch neodpouštějí. Stačí se podívat na to, co se stalo s Baťovými podniky. Ještě prezident Edvard Beneš je nechal po válce znárodnit, což podle historika fakticky znamená, že je nechal podnikateli ukrást.
Babišovi sice Agrofert nikdo neukradl, premiér ho odložil do svěřenského fondu, ale i tak je třeba mu zatopit. A tak opozice vytáhne deset let starou kauzu Čapí hnízdo. Přitom jde o firmu, kterou může navštívit každý a užívat si tam života. Tak to alespoň vidí Jan Berwid-Buquoy. Když to nestačí, využije ještě vyjádření premiérova syna Andreje Babiše mladšího, který je pravděpodobně duševně nemocný.
A kdyby v pátek při hlasování o nedůvěře vládě ani to nestačilo, zámecký pán ve svém komentář nabídl opozici ještě jednu cestu.
„Na místě politických opozičníků a závistivců Babišových úspěchů bych ovšem flintu do žita neházel. Andrej Babiš má ještě dceru, která je rovněž duševně nemocná. To by mohlo být velice slibným politickým kapitálem. Co takhle jí nabulíkovat, aby prohlásila, že její otec coby premiér české vlády ji chodí pravidelně po nocích, když končí zasedání vlády, brutálně znásilňovat? Já bych něco takového v žádném případě nepodceňoval a současně s těmi 345 svědky, kteří to samozřejmě pokaždé viděli a jsou ochotni to odpřísahat, by to mohlo mít u českého soudnictví (tak jak jsem ho osobně poznal já), možná kýžený úspěch,“ napsal historik.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp