Podle jeho slov na místě stánek s občerstvením léta bez problémů fungoval. A až letos zmizel. Provozovali jej manželé Petrželovi přímo z Kamenického Šenova. „Letos na jaře jim však radnice vypověděla nájemní smlouvu na pozemek, na kterém stánek měli postavený. Oficiálním důvodem bylo to, že stánek stál na místě, kudy vede plynové potrubí," uvedl Jeník (Česká pirátská strana).
„Je skoro až trapné, když v době, kdy se mezi politiky neustále opakují slova o podpoře tuzemské turistiky a podnikání, si u jednoho z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Českolipsku nemohou návštěvníci koupit ani limonádu či párek v rohlíku. Výpověď nájemní smlouvy na pozemek pod stánkem z důvodu jeho umístění na plynovém potrubí považuji pouze za zástupný důvod. Kdyby byla na straně města vůle, mohl by stánek stát opodál. Kdo chce, hledá způsob řešení. Kdo řešení nechce najít, hledá důvod, proč to nejde. Co bylo skutečným důvodem, nevím. Osobní animozita? Závist? Těžko říci. Doufám, že nové vedení města postoj přehodnotí a bude hledat způsob řešení a slova o podpoře turistiky a podnikání nebudou jen planými výkřiky,“ dodal zastupitel Jeník ve svém prohlášení.
Dodejme, že Českolipsko je oblast plná hradů, která dodnes přitahuje zájem tisícovek turistů.
Za návštěvu jistě stojí panoramata Pekelných dolů a Pustých kostelů, volně přístupných podzemních prostor, Panské skály nebo skalní převis Braniborské jeskyně. Sklářské tradice připomene sklářská huť v Lindavě u Cvikova, kde se vyrábí luxusní sklo, zastoupené v uměleckých galeriích celého světa.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový