„Prezident republiky má právo říci svobodně názor! Fakta: dnes jej řekl na webu ‚Parlamentní listy‘, jenž přes svůj název nemá nic společného s žádnou parlamentní komorou (Senát, Poslanecká sněmovna) a podle mnoha zdrojů jej stát (Ministerstvo vnitra, BIS) považuje za dezinformační. Tolik fakta,“ uvedl Železný.
Prezident republiky má právo říci svobodně názor! Fakta: dnes jej řekl na webu “Parlamentní listy”, jenž přes svůj název nemá nic společného s žádnou parlamentní komorou (@SenatCZ, @snemovna) a dle mnoha zdrojů jej stát (@vnitro, @biscz) považuje za dezinformační. Tolik fakta. J.
— Jakub Železný ???? (@JakubZelezny) March 10, 2021
„Dezinformační je Česká televize a její cenzoři. Ano, ta ČT, kterou si všichni povinně platíme,“ zpražil Železného v komentářích jeden z uživatelů. A připomněl, jak „Česká televize měla zcenzurovat projev prezidenta Miloše Zemana v pasáži o uhlobaronovi Zdeňku Bakalovi a podnikateli Viktorovi Koženém. Šlo o Zemanova slova z konference o 25 letech svobodného podnikání v roce 2014.
„Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny, tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu mnozí další,“ zaznělo na konferenci. V Událostech ČT ten samý den však podle přiloženého videa nezazní právě jméno Zdeňka Bakaly.
Dezinformační je Česká televize a její cenzoři. Ano ta ČT, kterou si všichnu povinně platíme. https://t.co/VW4JSEfBwL
— Jiří Kropáček (@kropacek_jiri) March 10, 2021
Téma takzvaných dezinformačních webů se otevírá dlouhodobě, v minulosti šlo například o prezidentské kandidáty Horáčka či Drahoše, nebo o komentáře či zpravodajské materiály. Velmi často se v těchto článcích objevují také ParlamentníListy.cz.
Před třemi lety se tak server obrátil s dotazem na resort vnitra. Ten se pravidelně objevuje v souvislosti s takzvanými dezinformačními weby jako „nástroj“, který má údajně vytvářet jejich seznamy a analyzovat jejich činnost. Tak to však není. Jak ParlamentnímListům.cz tehdy sdělila Hana Malá z odboru PR: „Ministerstvo vnitra neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace. Žádné seznamy tedy resort vnitra nevytváří,“ řekla naší redakci.
„Mezi nejvlivnější weby, na kterých se objevují dezinformace, patří AC24, dalšími členy této rodiny jsou Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti či Parlamentní listy a jejich subportály,“ řekl vysoce postavený zdroj z Ministerstva vnitra internetovému serveru Aktuálně.cz. Tutéž informaci vydaly i Hospodářské noviny.
„Je až s podivem, že jsou jmenovány jakési subdomény, když pod ParlamentnímiListy.cz je jedna jediná, a to názorový server Jiřího Paroubka Vaše Věc. Když bude chtít někdo takzvaně analyzovat, měl by mít fakta,“ uvedl ředitel ParlamentníchListů.cz Jan Holoubek. „Weby jako Lajkit nebo Vědomosti podle mého dosahují jednotek tisíc denní návštěvnosti, nevím, co se na nich píše, my máme kolem 300 tisíc návštěv denně, takže je jasné, že všechny tyto útoky směřují proti nám. Neumím si představit, jak jakési Vědomosti ovlivňují či ovlivnily volby, nikdy jsem o nich neslyšel. Ale vzhledem k tomu, jak často se o nás zajímají od USA přes Francii, Německo až po Austrálii, je vidět, že to děláme dobře,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef