Jan Kraus zavelel. A začala akce proti Zemanovi. Byla z toho polízanice

11.08.2020 7:47 | Zprávy

VZPOMÍNKY A PERLY Psal se rok 2016 a Miloš Zeman byl prezidentem, k nevoli některých veřejných osobností. Před oslavami 28. října ji posílil tím, že odmítl udělit státní vyznamenání Jiřímu Bradymu, přeživšímu z koncentračního tábora a příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Jan Kraus ve své show uspořádal sérii krátkých poselství k výročí svátku ustanovení republiky a pozval více než 40 osobností, mezi nimi Jana Rumla, Michaela Kocába, Táňu Fischerovou, Helenu Třeštíkovou či Báru Štěpánovou. A začala kanonáda směrem ku Hradu.

Jan Kraus zavelel. A začala akce proti Zemanovi. Byla z toho polízanice
Foto: Repro Youtube
Popisek: Speciální intro Show Jana Krause s význačnými osobnostmi

Kraus prohlásil, že svátek je letos obzvlášť důležitý.  „Abych řekl za sebe upřímně, mám starost o demokratický vývoj v naší zemi. Já si nepřeju nic jiného, než abychom byli demokratická tolerantní země, pokud možno prosperující,“ pravil a dodal, že mu přišlo jako dobrý nápad obvolat významné osobnosti politického a společenského života a dát jim možnost říct jednu či dvě věty k svátku republiky. „Byli jsme zvědaví, jestli někdo přijde. Přišli,“ poznamenal a uvedl své hosty, kterých za potlesku publika přišlo opravdu dost, více než 40, nicméně ne všichni, kteří přišli, také hovořili.

Jako první se s poselstvím přihlásil bývalý senátor a předseda Unie Svobody Jan Ruml. „Já bych chtěl popřát Miloši Zemanovi ke státnímu svátku, aby poslanci a senátoři v sobě vyvolali tolik síly a hlasovali prostým usnesením o tom, že prezident Zeman není ze závažných důvodů schopen vykonávat svoji funkci podle paragrafu 66 Ústavy. On se pak bude muset bránit u Ústavního soudu. Ale chvíli budeme mít od něj pokoj,“ přál si u příležitosti založení republiky a byl odměněn potleskem.

Druhý byl hudebník a exministr Michael Kocáb, který ocenil „osobní statečnost“ ministra Hermana za setkání s dalajlámou. „Na to následoval upachtěný a dehonestující dopis čtyř ústavních činitelů,“ pravil hudebník a dodal, že kupčení se státními vyznamenáními vedlo k narovnání páteře našich lidí, což oceňuje.

Pokračoval Michael Žantovský, který citoval zastřeleného prezidenta USA Abrahama Lincolna, že některé lidi lze obelhat vždy, některé někdy, ale nelze všechny lidi obelhat vždy. Socioložka Jiřina Šiklová naopak mínila, že by si neměli nechat výroky o Zemanovi zkazit. „Je to již starý muž, má právo na sebe upozorňovat. A myslím si, že je mnohem důležitější moci zde přivítat mezi sebou právě pana Jiřího Bradyho,“ tvrdila.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

20:29 A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

„Česnečka za 70 korun? Tu jsme doma dělávali, když bylo před výplatou.“ I takové komentáře jsme si v…