Jsou rádi, že přežijí. A ještě je vláda bude obviňovat? Jandejskové bouchli do stolu
20.05.2022 14:10 | Komentář
V současné době řada českých zemědělských a potravinářských společností bojuje o přežití hlavně z důvodu neúměrného navyšování vstupních materiálů, jako jsou například pohonné hmoty, elektřina, plyn, hnojiva a obalové materiály. S rostoucí inflací v celé ČR, která v dubnu překročila 14 procent, přicházejí i zaměstnanci těchto podniků a žádají o navýšení mezd, aby jejich domácnosti mohly tuto těžkou dobu plnou nejistot ekonomicky zvládnout.
reklama
Bohužel v této těžké době se objevují i tací, kteří veřejně šíří dezinformace a nepravdy, jako například Ekonomický deník za účelem likvidace celého českého zemědělství. Společnost RABBIT Trhový Štěpánov a.s. tímto reaguje na článek publikovaný na stránkách Ekonomický deník.
Zda byl tento dezinformační článek záměrem paní redaktorky Bartošové z portálu Ekonomický deník, nebo zda si jen autorka neprověřila zdroj informací, je nyní předmětem šetření. Údajně interní dokument „Vyhodnocení základních ukazatelů produkce“, který je v tomto článku prezentován jako důkaz, je ve skutečnosti falzifikát a společnost již věc předala k právnímu řešení, aby se zjistilo, kdo za tímto podvrhem stojí.
Informace ohledně cen elektřiny a plynu jsou také zcestné, neboť ani neznáme dodavatele energií, který by byl schopen nabídnout fixaci cen energií do roku 2025 či 2027.
Další tvrzení ohledně využití LTO jako pohonných hmot je naprostý nesmysl. Veškerá zemědělská technika používá jako pohonné hmoty naftu, která je nakupována za tržní ceny. Cena nafty za poslední rok stoupla o více než 55 procent. Nafta společně s hnojivy a mzdami zaměstnanců jsou právě těmi nejvyššími náklady do zemědělské výroby.
Zvýšení cen pohonných hmot, elektřiny a plynu je skutečně největší problém pro celý zemědělský a potravinářský sektor a není zapotřebí vysokoškolského diplomu k tomu, aby si člověk dokázal spočítat, že jediné, co může pomoci ve zkrocení inflace, je právě snížení cen těchto vstupů. Proto znovu apelujeme na vládu, aby využila některou z možností regulace cen, jako je například snížení spotřební daně, snížení DPH nebo přímý nákup energií od energetické společnosti ČEZ, která je z téměř 70 procent v rukou státu, pro české výrobní a zpracovatelské podniky a české domácnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.