Jurečka dal statisíce firmě, která má testovat emoce Čechů. Jenže něco velkého prasklo

18.06.2023 16:58 | Ze sítí

ZE SÍTÍ Ministerstvo práce a sociálních věcí řízené Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) před několika týdny za více než 600 tisíc uzavřelo kontrakt se společností Behavio Labs, která má zjišťovat, jak Češi reagují na zprávy o důchodové reformě, a testovat jejich emoce. Firma se na svých stránkách chlubí, že vše konzultuje „se světovými kapacitami“ včetně americko-izraelského profesora psychologie a behaviorální ekonomie Dana Arielyho. Ekonomka Hana Lipovská jej proto kontaktovala a tázala se, co je na tom pravdy. „Nepřímo potvrdil, že se vláda opírá o společnost, která otevřeně lže veřejnosti…,“ shrnula ekonomka v pořadu Svobodný trh Arielyho reakci. O firmě podle svých slov „nikdy neslyšel“.

Jurečka dal statisíce firmě, která má testovat emoce Čechů. Jenže něco velkého prasklo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Ekonomka v pořadu Svobodný trh na youtubovém kanálu Aby bylo jasno poukázala na deficitní hospodaření státu a na opětovný meziměsíční růst spotřebitelských cen v květnu o 0,3 procenta a meziroční inflaci 11,1 procenta a vše propojila také s aktuálním oznámením vlády, že Česko v rámci Národního plánu obnovy bude žádat Evropskou komisi o půjčku 137,4 miliardy korun.

„Na jednu stranu mnozí – zejména ve vládě – jásali, že inflace konečně klesá, respektive, že ceny nerostou tak rychle jako předtím, na druhou stranu ale slyšíme, že je inflace stále dvouciferná…,“ komentovala Lipovská růst spotřebitelských cen a zdůraznila, že v médiích příliš nezaznívá, že když se podíváme na jednotlivé položky, ty častokrát zdražily meziročně mnohem více než o 11,1 procenta. „Elektřina zdražila o čtvrtinu, teplo a teplá voda o více než 40 procent a cukr o 60 procent,“ poukázala s tím, že není mnoho důvodů k radosti, že se již začíná zdražovat pomalejším tempem.

Pozastavila se též u Národního plánu obnovy a u půjčky, o niž Česko zažádá u Evropské komise. Finance, které si Česko půjčí anebo je získá skrze granty, mají být podle kabinetu použity na „projekty, které nastartují českou ekonomiku, zajistí čistější a levnější energie, lepší dostupnost bydlení nebo moderní vzdělávání“.

„Sice se nebudeme zadlužovat jako Česká republika u bank nebo u nás – občanů, daňových poplatníků, ale budeme se zadlužovat prostřednictví Evropské komise, před čímž už dokonce začala varovat i Národní rozpočtová rada,“ komentovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Lži a lži , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBrich , 18.06.2023 17:35:02
nic jiného se od této party podrazáků nedá čekat.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Občanská společnost“ byla největší lží od roku 1989. Okamura, Macinka i Vidlák na jednom pódiu

19:32 „Občanská společnost“ byla největší lží od roku 1989. Okamura, Macinka i Vidlák na jednom pódiu

„Nejvíc kope chcípající kobyla!“ Těmito slovy popsal Tomio Okamura stávající český politický režim, …