Schwarzenberg následně na sociální síti uvedl, že 17. listopad je památkou studentů, již odmítali právě podobné smýšlení, jaké dnes prosazují Martin Konvička a další islamofobové.
„Koncem třicátých let u nás existovala různá hnutí, která burcovala národ a varovala před židovským nebezpečím a světovým spiknutím. Dnes se neburcuje proti Židům, těch už je u nás málo, nicméně i počet muslimů je tady ve srovnání s ostatními evropskými státy mizivý,“ uvedl na svém facebookovém profilu Schwarzenberg s tím, že obdobné skupiny nyní vystupují a vyzývají k boji proti islámu a varují před příchodem muslimů. „Ovšem ve třicátých letech se tací alespoň poctivě jmenovali fašisté. Dnes, ze vcelku pochopitelných důvodů, užívají jiné názvy. Ale kázání nenávisti a vylučování skupin obyvatelstva, strach před čímkoliv cizím a jiným spojuje pány Konvičku, Černocha a další s jejich předchůdci o osmdesát let dříve,“ podotýká Schwarzenberg. A zatímco Tomáš Garrigue Masaryk podle Schwarzenberga ani na vteřinu nepomyslel na to, že by snad shromáždění podobných skupin podpořil, či na nich dokonce promluvil, z Hradu slyšíme, že si prezident Den boje za svobodu a demokracii připomene na Albertově v době konání demonstrace Bloku proti islámu a Úsvitu - národní koalice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef