„Co by asi teď dělal Standa Pekárek, hlavní postava série Volha? Dá se to celkem dobře představit. Chodil by na demonstrace proti vládě, kde by mu bylo dobře, a vzpomínal by, jak za komunistů bylo nejlíp. Protože tenkrát byl někdo. Jezdil vytouženou volhou, několikrát vezl Goťáka, se všemi byl kamarád a kohokoliv mohl zničit," píše ve svém komentáři Závada a dodává, že pro lidi, jako je televizní Pekárek, byla revoluce v roce 1989 katastrofou.
„Najednou nebyl ,Standa vole', který kšeftuje s okupanty, krade benzín, umí sehnat téměř cokoliv a jezdí volhou jako málokdo. Ze dne na den je to Pekárek, který si vysněnou volhu odkoupil za peníze, které jeho matka střádala pro vnučky. Všichni v televizi už vědí, že byl estébáckým práskačem, z práce ho vyhodili a holky už ho nechtějí," popisuje dále Závada život takového Pekárka. Podle něj je zapšklý a nenávidí úspěšnější.
Připomíná, že třicet let volil komunisty a žádný ráj na zemi nepřišel. „A vtom se objeví kazatelé Ladislav Vrabel a Jindřich Rajchl. Slibují, že bude všechno jako dřív, že se dohodnou s Rusy a bude tu zase všechno v pořádku, že se vzdáme toho hrozného Západu. Standové Pekárkové vidí šanci. Proto chodí na Václavák nadávat na vládu a myslí si, že se něco z těch pohádek, co vypráví Vrabelové a Rajchlové, stane. Ale nestane," dodal Závada - a podle něj i proto chodí na Václavák čím dál méně a méně lidí.
Seriálu Volha se na svém facebookovém profilu věnoval také herní vývojář Daniel Vávra. Sdílel k tomu rozhovor Parlamentních listů s nynějším členem RRTV Vadimem Petrovem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef