I když se situace transgender menšiny v tuzemsku nezdá krizová, Hejduková ji vnímá jako značně problematickou. Transgender jsou zákonem spíše znevýhodněni – společnost je sice toleruje, ale často má potíže je skutečně respektovat.
Na nepřátelské až nenávistné postoje k transgender a transsexuálním lidem upozornila Hejduková ve svém facebookovém komentáři. „Extrémní transfobie je v ČR problém. Bohužel tenhle problém se neřeší,“ zdůraznila.
Kritiku, kterou vyvolaly přijaté změny týkající se přejmenování Mladých Pirátů na Mladé Pirátstvo, Hejduková řešila s právníkem: „Nedávno jsme procházeli s právníkem komentáře v kauze Mladé Pirátstvo a bohužel drtívá většina z nich není na trestní oznámení,“ lamentovala Hejduková na tím, jak se společenost ve skutečnost staví k transgender osobám. Tento termín jednoduše znamená, že se neidentifikujete s tím, co vám bylo „přiděleno“.
„Dokud to tak bude, tak se budou translidé bát žít otevřeně. A to je špatně,“ povzdechla si předsedkyně Mladého Pirátstva. I když jsou transgender lidé v Česku terčem útoků, ve většině případů o tom nebývá slyšet. Diskriminace translidí je málo zmapovaná, jelikož málokdo, od policie po soudy, se o tyto okolnosti skutečně systematicky zajímá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab