„V červnu 2015 se Martin Konvička na sociální síti pochlubil svým receptem na „bezpečnější stát“: ‚Jediné, co pomůže, je tlak na politiky, zastupitele, novináře, aby udělali vše pro to, aby se islámská expanze zastavila. I za cenu překopání zákonů, militarizace společnosti a ano, klidně i zbavování občanských práv těch 12–16 % populace, která s islámem sympatizuje…‘,“ připomíná Řezanka s tím, že takto hovořícího politika zkrátka nelze označit za demokrata.
A to není vše, pan Konvička se objevuje na společných akcích s Tomiem Okamurou. Ten se zase podle autora netají tím, že nikoli s odporem hledí na činnosti extremistického hnutí antisemity Adama B. Bartoše. Jak pak může pan Hampl říkat, že on a pan Konvička jsou slušní lidé, kteří jen chtějí ochránit naši společnost, když se jejich životní cesty protínají s panem Bartošem.
Stojí přitom za pozornost, že se Petr Hampl opakovaně odvolává na demokracii a na vůli lidu, který si umí vládnout a zvolí takové politiky, jaké uzná za vhodné. Pokud zklamou, bodou odvoláni a zvoleni jiní. Ale jak už bylo naznačeno výše, kdyby se dostali k moci pánové Konvička a spol., část lidí bude fakticky společensky vyloučena a nebude mít možnost spolurozhodovat o vývoji společnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp