Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...

09.06.2016 7:50 | Zprávy

ROZHOVOR O výrocích Václava Klause a Miloše Zemana ohledně uprchlické krize i o největších momentálních problémech kolem migrantů v Německu promluvil bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Řekl také svůj názor na to, jaké následky by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. „Eurohujeři se snaží lidi zastrašit. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky,“ míní Petr Bystroň.

Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Co říkáte na vyjádření Václava Klause v Berlíně, že migrační krizi nezpůsobili migranti, ale evropští politici?

To je samozřejmě pravda – evropští a hlavně němečtí politici dali migrantům jasnou pobídku k pochodu několik tisíc kilometrů. Nebýt této pobídky, dodnes by se pohybovali ve svém původním regionu a jejími nepopiratelnými problémy by se musely zabývat nadnárodní organizace, v jejichž kompetenci to ostatně je, a ne my.

A jak vidíte postoj českého prezidenta Zemana a ostatních českých politiků k migrační krizi?

Prezident Zeman zastává v migrační krizi velmi realistické postoje, které bohužel v dnešní době vyžadují velkou porci odvahy. Sklízí za to i zde v Německu obdiv a vděk mnoha lidí.

Odmítat v Německu azyl migrantům by zřejmě mohlo mít strašlivé následky. Co říkáte na to, že migrantům, kterým byl azyl odmítnut, stačí, aby udělali třeba i zločin a po odpykání trestu si mohou znovu zažádat o azyl?

Chyba je v tom, že azylová procedura trvá několik měsíců. Čekání na rozhodnutí by mělo být zkráceno na několik dní a žádosti by se měly podávat na německých zastupitelstvích v cizině.

Jaké jsou z vaší zkušenosti největší aktuální problémy kolem migrantů v Německu?

Největší problém i do budoucna je sociální příkoří, které pociťují velké části obyvatelstva, které dlouhá léta muselo poslouchat výmluvy politiků, že na zvýšení důchodů, podporu rodin nebo i výstavbu potřebné infrastruktury ‚nejsou peníze‘. Ale stejní politici teď hlásají, že ‚peněz je dost‘, a uvolňují desítky miliard eur na migranty.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přílepek o činnosti pro cizí moc: Pendrekový zákon, varuje právník. Chystá se odpor

18:43 Přílepek o činnosti pro cizí moc: Pendrekový zákon, varuje právník. Chystá se odpor

Neoprávněná činnost pro cizí moc, nový trestný čin, který v předvánočním týdnu jako přílepek načtený…