Libor Vondráček: Potřebujeme prezidenta, který bude bojovat za svobodu, nikoliv klimatické pohádky
30.09.2024 12:14 | Monitoring
Předseda Svobodných Libor Vondráček se znovu tvrdě ohradil vůči současnému politickému směřování České republiky a vyjádřil obdiv k argentinskému prezidentovi Javieru Mileiovi, který se proslavil svým nekompromisním postojem proti zbytečným státním zásahům do ekonomiky.
reklama
„Přijde čas, kdy i my budeme mít tak skvělého prezidenta jako v Argentině. Nebude v OSN vyprávět nic o ‚klimatické nouzi‘ jako Petr Pavel, ale bude tam mluvit o svobodě, zapomenutých základních ekonomických poučkách a o prosperitě,“ uvedl Vondráček v reakci na projev Mileie před Valným shromážděním OSN.
Milei ve svém projevu kritizoval nadměrné státní zásahy a plýtvání veřejnými financemi. „Zvykli jsme si vnímat stát jako chůvu, která se stará o vše, od výživy až po zábavu každého občana. Když si však stát přisvojí úkoly, které mu nepřísluší, skončí to tak, že neplní svoje základní povinnosti,“ cituje Vondráček z Mileiova vystoupení. Podle Vondráčka má Česká republika podobný problém, kdy stát zasahuje tam, kde by měl nechat volný prostor trhu a soukromým iniciativám.
Vondráček také zdůrazňuje nutnost reformy veřejných výdajů. „Máme systém, kde 70 % veřejných výdajů jde na sociální dávky různého druhu. To, co bylo léta oslavováno jako úspěch, nesvědčí o ničem jiném, než o humanitární tragédii,“ pokračuje v citaci Mileie a dodává, že se tento trend nebezpečně podobá situaci v České republice.
Podle předsedy Svobodných je nutné se vrátit ke kořenům a definovat, co je skutečnou úlohou státu. „Základní úlohou státu je zajistit makroekonomickou stabilitu, zahraniční vztahy a vládu zákona. Tečka,“ parafrázuje Vondráček Mileiho a zdůrazňuje, že stát by se měl co nejméně vměšovat do ekonomiky. „Nechceme berle, chceme žít ve svobodě. Nechceme mít zlomené nohy,“ uzavírá svůj komentář Vondráček.
Libor Vondráček dlouhodobě kritizuje současné vedení České republiky za podporu klimatických opatření, která podle něj jdou proti zájmům občanů a ekonomiky. V souvislosti s tím opět vyzývá k volbě politických zástupců, kteří budou skutečně hájit svobodu jednotlivce a tržní principy, stejně jako to dělá prezident Milei v Argentině.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.