„Už jsem se vyjádřil k tomu, že nemám rád, když někdo snižuje důvěru v kontrolní orgány. Navíc z pozice zaměstnance,“ připomněl náš veřejnoprávní zdroj. Na mysli měl zejména tweet moderátora Železného, který se ostře postavil proti volbě Luboše Xavera Veselého do Rady ČT. Jeho slova naleznete ZDE.
„Celkově ale nemohu zpravodajství označit za problematické. Musíte si uvědomit, že tam pracuje mnoho lidí, a ještě větší počet odborníků, které nikdo nezná, protože nejsou vidět. Střihači, technici, produkční, těch lidí tam je hodně. Problém je v tom, že některé známé tváře zpravodajství, a týká se to paradoxně především redakce sportu, se často staví do pozice erudovaných komentátorů politického řízení v zemi. Už se to na poradách řešilo a někteří s tím přestali, jiní ne. Nemohu mluvit za všechny, ale mně osobně se to nelíbí," uvedl náš zdroj.
Poslední část našeho rozhovoru ovšem mířila jinam. Nešlo o zpravodajství.
„Tam bych opravdu nerušil vůbec nic. Náklady nejsou přehnaně vysoké, pokud to srovnáme s jiným typem zpravodajství v zahraničí. Dokonce ani platy, jestli si lidé myslí, že jdou do stovek tisíc, tam nejsou. Jsou to zcela přiměřené platy v médiích, bonusy se pohybují třeba v rámci zahraničních zpravodajů. Logicky se jim tam platí ubytování (Nettl, Duhan, Jonáš, Dolanský, Vostal atd.) a další věci, ale zase; je potřeba si uvědomit, že hlavním zdrojem financování jsou televizní poplatky, které pokrývají téměř 90 procent celkových nákladů, přičemž se zde bavíme o miliardách korun ročně. To vám potvrdí Hodač, Balvín, Dvořák, Janeček a dalších pár ředitelů ČT, že bez tohoto příjmu by televize nebyla s to existovat,“ uzavírá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový