Máte rádi Rusko? Tak raději nečtěte. Martin Jaroš promluvil o Putinově režimu

21.08.2018 19:10 | Zprávy

Zatímco většina českých komentátorů a politiků vyjadřuje v těchto dnech své názory k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, marketingový expert Martin Jaroš se ve svém facebookovém příspěvku zaměřil na Rusko a Rusy jako takové i na to, jak je podle něj mezi Západem a Ruskem klíčový rozdíl. Mrzí jej prý, že v poslední době spousta Čechů opět vzhlíží k režimu na Východě a říká, že Rusko je na naší straně, že Rusko nabízí lepší řešení než Západ. „Mám moc rád jednotlivé Rusy, ale strašně nesnáším jejich politiku a jejich režim,“ říká marketér s tím, že nemáme absolutně žádný důvod si z Ruska brát příklad.

Máte rádi Rusko? Tak raději nečtěte. Martin Jaroš promluvil o Putinově režimu
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Aby Jaroš poukázal, jak odlišné jsou povahy různých národností, využil k tomu svůj osobní příběh provázející jeho svatební den. Vše začalo, když se se svou současnou chotí, která je Maďarka z Rumunska, poznali na univerzitě v Německu uprostřed 90. let. „Byli jsme tam taková mezinárodní banda, Češi, Maďaři, Belgičani, Italové, Rusové – něco jako dnes Erasmus,“ upřesnil Jaroš s tím, že on a jeho láska jménem Bea se po škole vrátili každý do svých rodných zemí. „Bea za mnou ani pořádně jezdit nemohla, rumunští občané tehdy potřebovali do ČR víza a pozvánku, tak jsem jezdil většinou já za ní,“ dodal Jaroš, který zdůraznil, že šlo o lásku jako trám, a tak jím láska i přes to, že se vídali zřídka, vydržela celé další čtyři roky.

Pokračoval s tím, že všichni bývalí kamarádi z Německa jim drželi palce, málokdo doma ale věřil, že vztah vydrží. Postupem čásu ale oba dodělali školy a nastoupili do práce a začali přemýšlet, že by se konečně usadili v České republice. Na oficiální stvrzení jejich lásky přišla řada v červenci 2001 v Satu Mare. „Na svatbu jsme už dlouho předem pozvali všechny bývalé spolužáky z Německa, kteří byli u našich romantických začátků,“ napsal a dodal, že všichni jim svou účast nadšeně přislíbili, jak se ale onen slavný den blížil, začaly chodit omluvenky a nakonec nikdo z přátel nedorazil, až na přátelkyni Táňu z Ruska.

„Byli jsme trošku smutní, ale chápali jsme to. Lidi ze Západu se omluvili všichni. Lidi z Maďarska, kteří to měli blízko, řekli, že možná přijedou. Jen Táňa z Ruska napsala, že přijede určitě. Měla přijet v pátek večer, den před svatbou,“ uvedl Jaroš. A jak slíbila, tak skutečně učinila. V den obřadu, v sobotu ráno zazvonila Táňa u dveří.

A že její cesta byla skutečně nelehká. „Jela z nějaké díry u města, které se jmenuje Abakan. Jela čtyři dny vlakem do Moskvy. Tam přestoupila a jela další dva dny přes Ukrajinu až na hraniční přechod Halmeu. V tu chvíli byla 18 kilometrů od nás, což my jsme ovšem nevěděli, protože mobil ještě neměla a naše číslo stejně neznala. V Halmeu ji ale rumunští policajti zastavili a nevpustili ji do země, protože se ukázalo, že tento přechod je jen pro občany Rumunska a Ukrajiny, což Táňa nebyla. Táňa proto sedla na vlak a jela dalších 400 km podél ukrajinsko-rumunské hranice na východ do Suceavy, kde teprve vstoupila do Rumunska. Vlakem se dostala až do města Dej, kde konečně v časovém presu sedla na taxík a posledních 160 km jela taxíkem, aby dorazila hodinu před naším obřadem. Pobyla s námi, protancovala noc a druhý den ráno sedla zase na vlak a jela sedm dní zpátky, protože měla dovolenou jen dva týdny a musela zase do práce,“ popsal Jaroš její cestu, kterou podstoupila, aby svůj slib dodržela.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman se zastal Pataky z ANO, která mluvila o Romech. Srovnal je s Vietnamci

14:00 Ombudsman se zastal Pataky z ANO, která mluvila o Romech. Srovnal je s Vietnamci

Mentalita Romů se od 13. století nezměnila a mezi jejich životní priority nepatří vzdělávání. Těmito…