„To by byl vnitropolitický komentář, který šéfovi zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky nepřísluší. I kdybych na to měl názor jakýkoli, tak to ze mě nevypáčíte. Pan Ovčáček komentuje vnitropolitickou situaci, já komentuji zahraničněpolitickou situaci,“ zdůrazňoval Kmoníček.
Lidovec Jan Bartošek Ovčáčkovu kritiku důrazně odmítl a Marek Ženíšek si ještě přisadil „Ono nemá moc smysl to komentovat, tyto výroky, protože my až teď zjišťujeme, jak to může vypadat, když se prezident jede učit o stabilizaci společnosti do Číny. Může to vypadat i tak, že ministr bude po setkání s duchovním vyzván k rezignaci,“ kroutil hlavou Ženíšek.
Bartoškovi se zdá zvláštní, když se mocnost jako Čína obává návštěvy duchovního vůdce v České republice, když vezmeme v potaz, že dalajláma nemá k dispozici jediného vojáka. Tento postoj se Bartoškovi zdá absurdní.
Ženíšek se posléze ptal, čeho se vlastně týká česko-čínské strategické partnerství, pod které se podepsali jak český, tak čínský prezident. „Víte, to je jednoduché, k tomu se používá tzv. internet, kde si to můžete najít, ale já vám ten text rád zašlu,“ sdělil Kmoníček Ženíškovi. Ministr Herman se měl podle Ženíška setkat někde za rohem a nikoli na půdě ministerstva. V tom prý Zemanův podřízený vidí jako diplomat problém.
Bartošek se bránil, že se na půdě Ministerstva kultury neřešila jednota Číny. Prozradil navíc, že se k němu na čtvrtek ohlásila čínská velvyslankyně a on jí rád zodpoví všechny otázky, které paní velvyslankyně položí, stejně jako rád odpovídal na dotazy Jeho Svatosti dalajlámy. „Jsem rád, žijeme ve svobodné zemi a mohu se takto zachovat,“ pochvaloval si Bartošek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp