Merkelová to pochopila úplně špatně, konstatoval předseda senátu Štěch v ČT

15.03.2016 22:52 | Zprávy

Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o návštěvě polského prezidenta Andrzeje Dudy v Česku. Došlo i na uprchlickou krizi a situaci v Sýrii. Podle Štěcha musíme dnes spolupracovat i se syrským diktátorem Asadem, byť má na rukou krev. Langšádlová varovala před Ruskem.

Merkelová to pochopila úplně špatně, konstatoval předseda senátu Štěch v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polský prezident Andrzej Duda navštívil Česko a sešel s prezidentem Milošem Zemanem

Prezident Duda se s prezidentem Zemanem shodli na tom, že před Tureckem je třeba se mít na pozoru, protože se v podstatě pokouší vydírat EU. Takto ostrá slova použil právě Zeman. Ten také Evropské unii doporučil, aby se nemíchala do vnitropolitických polských otázek. Nová vláda strana Právo a spravedlnost vzešla ze svobodných voleb a má právo realizovat určité změny. I v oblasti ústavního soudu.

Hosté v České televizi se shodli na tom, že česko-polské vztahy jsou velmi dobré. „Jen je důležité balancovat tak, aby V4 nevyvolávala odstředivé tendence v Evropě,“ varovala místopředsedkyně TOP 09 Langšádlová.

Štěch doplnil, že V4 nevyvolává nějaký nesoulad v Evropě. „V4 prokázala, že v otázce migrace měla pravdu a zbytek Evropy se jí začíná přibližovat. Já myslím, že to je dobrý výsledek práce V4,“ postavil se proti Langšádlové předseda senátu. Německá kancléřka Angela Merkelová prý dodnes trvá na rozjetí povinných kvót na uprchlíky. „A to je naprosto špatné uchopení tohoto problému,“ konstatoval zklamaně Štěch. „To se jí zkrátka nepovedlo, byť jinak byla úspěšnou političkou. Politická realita v Evropě potřebuje jiný přístup. Já jsem o tom plně přesvědčený.“

Asad je diktátor s rukama od krve, ale potřebujeme ho, říká Štěch

Nesmíme zapomínat na to, že pro všechen civilizovaný svět je velkým rizikem Islámský stát. Proti němu je třeba bojovat a podle Štěcha je to tak, že v tuto chvíli drží syrský prezident Bašár Asad poměrně solidní pozice a bez něj se řešení krize neobejde. „Samozřejmě že je Bašár Asad diktátor, který má na rukou krev, ale je třeba vnímat realistickou politiku. Já to nerad používám, ale když Západ potřeboval porazit Hitlera, tak se také spojil se Stalinem,“ uzavřel své vystoupení předseda horní komory parlamentu.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

20:17 Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

REPORTÁŽ „Chtělo by to změnu legislativy, ať stát může pomáhat postiženým městům a obcím rychleji ne…