Žantovský mínil, že Putin v projevu lhal úplně o všem, ale „na to už jsme si za poslední tři měsíce zvykli“. Ale více ho zaujalo to, co v projevu nebylo. Například že Putin nevyřkl žádné „apokalyptické výhrůžky“ a že projev nebyl ofenzivní, ale defenzivní. Také nemluvil o Ukrajině, ale o Donbasu. Povšiml si, že na přehlídce chyběl generál Gerasimov, který je prý architektem vojenské koncepce hybridních válek a nejnovější ruské rozpínavosti. Dodejme, že od pojmu Gerasimova doktrína se jeho autor distancoval. „Možná si Putin nebo lidé kolem něj uvědomili, že takhle to nevyhrajou,“ spekuloval Žantovský.
Dle Petra Druláka Putinův projev splnil svůj účel, obhájil jeho politiku a Putinovo vystoupení bylo poměrně profesionální, ať už si o obsahu myslíme cokoliv. Ruský prezident prý vydal signál, že má vše pod kontrolou, proto v jeho projevu nebyla eskalace a emocionální vzkazy, které by vybičovaly atmosféru.
Pokud jde o Zelenského a jeho pozici, totiž že nedá Rusům nic, tak Žantovský má za to, že z pozice vůdce národa se jedná o jedinou možnou rétorickou figuru, ale pokud jde o vyjednávání, tak se může jednat o startovní pozici.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: kas
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.