Jestliže bylo vzhledem k rostoucím číslům nakažených cílem vlády co nejvíc omezit mobilitu lidí a zabránit vzájemnému potkávání, pak v případě obchodů selhala.
„V obchodě byla hlava na hlavě, neměl jsem kde zaparkovat. U vstupu sice počítali lidi, ale nezdálo se mi, že by to bylo něco platné. Lidé nakupovali potraviny tak, že prodavačky nestačily doplňovat do regálů a mnoho z nich bylo prázdných. Šel jsem si nakoupit, protože jsem měl strach, že do obchodu se už nedostanu,“ popsal CNN Prima NEWS Milan, který vyrazil den před Vánoci na nákup v Trutnově.
„Je to mazec, všichni se chtějí zásobit,“ komentovala situaci ve středu žena stojící ve frontě na maso na pražském Břevnově.
Fronty se tvořily především před masnami a řeznictvími. Lidé se podle všeho chtěli připravit na lockdown.
„Byl jsem nakupovat na Černém Mostě a tam to byl masakr. Čekal jsem na košík, což se mi tam ještě nikdy nestalo. Naštěstí se lidi nervali o místa,“ popsal situaci další z nakupujících.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp