Do protikladu dává komunistický politik předlistopadovou armádu bývalého Československa, která měla čtvrt milionu mužů ve zbrani, ale také 4500 tanků, zatímco dnes jich má 35. Armáda socialistického Československa ale neměla za úkol jen obranu. „Například v případě živelní pohromy byla schopná zabezpečit evakuaci obyvatel, postarat se o nouzové zásobování, zajistit náhradní dopravní služby atd., což prokázala i při katastrofě na Dunaji roku 1965, která postihla 54000 lidí. Dnešní armáda by to nedovedla,“ upozornil Ransdorf.
Zamyslel se také nad tím, kam se poděl mnohamiliardový majetek předlistopadového vojska. „Proč jsme se připravili o vynikající MIGy 29 výměnou za vrtulníky Sokol, které k nám navíc ani nikdy nedorazily, zatímco sjednocené Německo si MIGy 29 ve své výzbroji po NDR nechalo? Co se stalo s výrobními a rekreačními objekty armády?“ ptá se Ransdorf, který dochází k závěru, že armáda se stala zdrojem obohacení vyvolených a ti se zařadili do nově konstituované kapitalistické vrstvy.
Závěrem dochází k závěru, že obranný průmysl v revitalizované podobě by se mohl stát zdrojem obnovy naší armády. „Tento průmysl bychom vzkřísit mohli, máme na to tradici, odborníky a stále ještě dostatečný potenciál. Neklidné doby, do kterých jdeme, poskytují tomuto byznysu hodně šancí,“ dodává europoslanec závěrem.
Celý text Miloslava Ransdorfa najdete zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam