Diskuse začala otázkami na Horáčkovu tvorbu jako textaře, v průběhu několika minut ale sklouzla spíše na politická témata. Účastníci se například ptali na Horáčkův postoj k Číně a k tomu, jaký by k ní měla mít vztah Česká republika.
„Já jsem v Číně byl několik měsíců a vrátit bych se tam nechtěl,“ prozradil Horáček s tím, že se mu v Číně mimo jiné nelíbila všudypřítomná komunistická propaganda, využívání levné pracovní síly a zdůraznil i otázku lidských práv v Číně.
„V Číně jsou porušována lidská práva,“ řekl rozhodně Michal Horáček. Dodal, že s Čínou je dobře mluvit, obchodovat, ale dát najevo, jaký je náš názor na to, jak je to u nich s lidskými právy.
„Nedozvěděl jsem se, že by náš prezident připomněl, nebo protestoval v tom smyslu, že máme na lidská práva jiný názor, než mají v Číně. Takový by měl být postoj České republiky,“ řekl Michal Horáček.
Co udělat s migrací?
Další téma, které diskutující v Českých Budějovicích hodně zajímalo, byla otázka ohledně migrace. Michal Horáček poukázal na přínos mnohých migrantů, například z Vietnamu. Otevřít naši zemi máme podle něj ale jen tomu, kdo sem přijde s dobrými úmysly a bude se snažit být pro Českou republiku přínosem, a hlavně těm, kteří budou respektovat naše pravidla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora