Jaké řešení se nakonec vybere, bude jasné do tří týdnů. Státní zastupitelství nyní připraví podklady pro ministerstvo financí. Stát si také najme švýcarskou právní kancelář. "Nemáme zájem cokoli zdržovat, doteď to bylo na úřednících, kteří si byrokraticky pinkali. To jsme nyní zarazili," uvedl Nečas.
Související: Ministerstvo se brání kritice v kauze Mostecká uhelná. O věci prý nevědělo
I on potvrdil, že tehdejší privatizaci provázely podivné okolnosti. Kromě MUS zmínil také privatizaci plzeňské Škody. „Je to velké selhání mezi roky 1999 a 2005," dodal s tím, že po deseti letech se důkazy hledají těžko. „Česká republika ale bude usilovat o to, aby dál tato kauza nějakým způsobem neusnula," dušoval se premiér.
Více o Mostecké uhelné ZDE
„Máme zájem, aby se tato věc vyřešila, mimo jiné proto, že tato věc sahá i k jiným privatizacím," naznačil Nečas. Nechce ji prý „zametat pod koberec". Kdo je ale zodpovědný za zpožděnou reakci ČR, to chce premiér analyzovat až později. Uvedl, že ke zpoždění mohlo přispět i to, že ve Švýcarsku platí od 1. ledna nový trestní řád, který vedení kauz upravuje rozdílně od starého.
Čtěte:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan