Největší vlastník nemovitostí CPI Property Group se zavázal snížit emise skleníkových plynů o třicet procent

26.03.2021 15:00 | Zprávy

Společnost CPI Property Group, která je největším vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy, v současné době představil ambiciózní strategii ochrany životního prostředí. Cílem společnosti je snížit intenzitu emisí skleníkových plynů do roku 2030 celkem o 30 procent oproti úrovni z roku 2019. Součástí strategie k dosažení nově stanoveného cíle je také závazek přejít do roku 2024 na odběr a nákup elektrické energie výhradně z obnovitelných zdrojů.

Největší vlastník nemovitostí CPI Property Group se zavázal snížit emise skleníkových plynů o třicet procent
Foto: archiv redakce
Popisek: Logo CPI Property Group

„Upravené cíle skupiny v oblasti ochrany životního prostředí představují výrazný posun v našem úsilí přispět k řešení klimatické změny. Naším záměrem je sladit své cíle s Pařížskou dohodou, a proto budeme i nadále upřednostňovat udržitelný rozvoj v rámci celé skupiny,“ uvedla Petra Hajná, která je v CPIPG za udržitelný rozvoj zodpovědná.
 
Stanovení nových cílů vychází z dosavadní zkušenosti skupiny s naplňováním strategie ochrany životního prostředí skupiny z února 2019. Od té doby dokázala dosáhnout výrazných výsledků v naplňování svého cíle. Za rok 2019 dokázala skupina snížit emise o 1,4 procenta a očekává, že za rok 2020 bude moci oznámit snížení o více než 12 procent ve srovnání s předchozím rokem.
 
Na základě analýzy provedené ve spolupráci s externími poradci skupiny, obecně prospěšnou společností CI2, a Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT v Praze tak CPI Property Group sladí své cíle snižování emisí s klimatickými cíli Pařížské dohody. 
 
Jedna z nemovitostí společnosti
 
 
Ve společnosti CPI Property Group věří, že přechod k elektrické energii vyrobené výhradně z obnovitelných zdrojů významným způsobem přispěje k celkovému snížení emisí skleníkových plynů skupiny a jsou si jisti, že jsou její nově stanovené cíle dosažitelné.
 
Nákup elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů s sebou může nést zvýšené náklady. Předpokládá se však, že tyto náklady nebudou nijak významné. 
 
CPI Property Group bude navíc i nadále pokračovat v podpoře rozšiřování výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů i v kompenzování emisí, a to hned na několika úrovních. Berlínská dceřiná společnost Skupiny GSG Solar je největším místním výrobcem elektřiny ze slunečního záření. Další člen skupiny, Spojené farmy, jenž se zabývá udržitelnou zemědělskou výrobou, provozuje v ČR bioplynovou stanici. CPI Energo, provozovatel lokálních distribučních soustav v ČR, se bude i nadále zaměřovat na inovativní řešení a podporu produkce zelené energie. A konečně významné vlastnictví pozemků poskytuje CPI Property Group dlouhodobý potenciál udržitelného rozvoje a investic.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…