Někteří senátoři se chystají na setkání s exilovou vládou Tibetu

04.12.2019 17:40 | Zprávy

Senátoři hnutí STAN podporují cestu předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Někteří plánují na jaře účast na zasedání tibetské exilové vlády. Novinářům to řekl první místopředseda Senátu Jiří Růžička, uvedla ČTK.

Někteří senátoři se chystají na setkání s exilovou vládou Tibetu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace "Češi Tibet podporují"

Česko by podle něj mělo být citlivé na porušování demokratických práv. Kuberovu cestu kritizuje prezident Miloš Zeman, výhrady má i diplomacie, a to kvůli ekonomickým dopadům ze strany Číny.

„Vzhledem k tomu, co se odehrává v Hongkongu, to považujeme za důležitý signál,“ uvedl Růžička, proč se klub STAN postavil za Kuberu. Odkázal tak na protivládních protesty, které začaly v Hongkongu v červnu, původně kvůli zákonu o vydávání lidí podezřelých z trestné činnosti do Číny.

Současně Růžička informoval, že tři senátoři dostali pozvánku na setkání s exilovou vládou Tibetu a hodlají se ho zúčastnit, jet by s nimi mělo i několik dalších. „Členy by měli být senátoři, případně i poslanci, kteří jsou v parlamentním klubu, který podporuje tibetskou exilovou vládu. Mělo by to být v dubnu a chceme tím vyjádřit to, že rozumíme požadavkům na demokratické a svobodné přistupování k lidem, kteří v Číně skutečně práva nemají,“ řekl Růžička ČTK.

Připomenul, že premiéra tibetské vlády přijali senátoři oficiálně v letos na podzim, na jaře ho hostil primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Pozvánku na setkání s tibetským premiérem dostal vedle Růžičky další místopředseda horní komory Jiří Oberfalzer (ODS) a předseda parlamentního klubu na podporu Tibetu Přemysl Rabas z Klubu pro liberální demokracii - SENÁTOR 21.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

7:51 Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

Nedávno světem proletěla zpráva, že se Rusové možná pokusili poškodit několik důležitých podmořských…